ЄС підписав масштабну торгову угоду з 4-ма країнами Південної Америки

ЄС підписав масштабну торгову угоду з 4-ма країнами Південної Америки

Ратифікувати угоду доведеться вже новому Європарламенту й оновленій Єврокомісії

ЄС підписав масштабну торгову угоду з 4-ма країнами Південної Америки
фото Shutterstock

Євросоюз підписав найбільшу в своїй історії торгову угоду, яка дозволить європейському бізнесу постачати товари на ринок чотирьох країн Південної Америки з населенням в 260 млн чоловік. У відповідь Бразилія, Аргентина, Парагвай і Уругвай отримають пільговий доступ до півмільярда європейських споживачів, передає ВВС.

Після 20 років переговорів 28 країн ЄС погодилися відкрити кордони для поставок м'яса і цукру зі згаданих 4 країн в обмін на можливість безмитно постачати в Південну Америку автомобілі, ліки, вино і сир.

Митний збір на ці товари буде скасовано, крім того країни домовилися зняти обмеження для ключового сектору послуг, включаючи держзакупівлі, санітарні норми, авторські права. Зараз через ці обмеження торгівля послугами між ними втричі менша, ніж товарами.

Однак угоду ще має ратифікувати парламент кожної з країн-учасниць. Тоді через кілька років вона поступово набуде чинності, і на карті з'явиться зона вільної торгівлі з загальним населенням понад 770 млн чоловік і сукупним ВВП в $21 трлн – це чверть всієї світової економіки.

«Це – історичний момент, – сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. – Угода зекономить обом сторонам 4 млрд євро митних зборів на рік, що робить її найбільшою в історії ЄС. Серед зростання напруженості в міжнародній торгівлі ми посилаємо нашим американським партнерам чіткий сигнал про те, що ми виступаємо за гру за правилами».

За останні п'ять років ЄС уклав півтора десятка торгових угод, включаючи епохальні угоди з Канадою і Японією, а тепер ще з чотирма країнами, об'єднаними в організацію спільного ринку Південної Америки – Меркосур.

Однак урочисте підписання ще не означає, що безмитні німецькі BMW доїдуть до Патагонії, а бразильська яловичина потрапить у німецькі супермаркети.

Ратифікувати угоду доведеться вже іншому Європарламенту та іншій Єврокомісії. До осені влада в ЄС оновиться, і їй доведеться заново домовлятися з незадоволеними, перш за все з фермерами Франції, Німеччини і особливо Ірландії, які не раді «чужим» на своїх ринках.

Бразилія і Аргентина також неохоче допускають конкурентів на свій ринок, і, як пише ВВС, угода з ЄС покликана допомогти їм вийти з гавані протекціонізму у відкриті води вільної торгівлі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло