Міжнародні резерви України зросли на $1,2 млрд

Міжнародні резерви України зросли на $1,2 млрд

Обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту

Міжнародні резерви України зросли на $1,2 млрд
Фото: УНІАН

Міжнародні резерви України на 1 липня 2019 року, за попередніми даними, становили $20,6 млрд (в еквіваленті). У червні вони зросли на 6,4% завдяки, насамперед розміщенню урядом єврооблігацій і купівлі Національним банком  валюти на міжбанківському ринку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Динаміка резервів упродовж місяця зумовлена операціями уряду з управління державним боргом. У червні надходження від розміщення облігацій внутрішньої і зовнішньої державної позики (ОВДП) становили $1,6 млрд. Зокрема, від розміщення єврооблігацій отримано 1 млрд євро, від ОВДП – $325,8 млн і 148,0 млн євро.

Частина цих надходжень була спрямована на обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Загальна сума таких виплат становила $952,4 (в еквіваленті). З них $773,6 млн сплачено за ОВДП. Платежі уряду та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду становили $157,5. Решта коштів спрямована на виконання інших зобов’язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями.

На динаміку вплинула й сприятлива ситуація на валютному ринку.

Ці фактори зумовили перевищення пропозиції валюти над попитом і дали НБУ змогу поповнити міжнародні резерви за рахунок інтервенцій на міжбанківському валютному ринку на загальну суму $322,3 млн. Зокрема, $183 млн було куплено під час здійснення інтервенцій шляхом запиту найкращого курсу та $139,3 млн – за єдиним курсом. Інтервенцій із продажу валюти Національний банк упродовж місяця не проводив.

Зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют мала вплив на динаміку зростання міжнародних резервів. Минулого місяця їхня вартість збільшилася на $254,6 млн (в еквіваленті).

Станом на 1 липня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.

Цього року було випущено ОВДП у гривні – 120,2 млрд , у доларах США – 2,2 млрд та в євро – 200 млн . Значне збільшення вкладень інвесторів в ОВДП передусім пов’язано з активною участю нерезидентів, що збільшили свій портфель ОВДП за 2019 рік більше ніж у 9 разів (з 6,3 млрд грн до 57,2 млрд грн), чому сприяли макроекономічна стабільність, а також приєднання України до мережі міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Сlearstream.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло