Через торгову війну технологічний сектор Китаю страждає через нестачу фінансування
Обсяг інвестицій у цьому році зменшився вдвічі порівняно з минулорічним періодом

Економічне зростання в Китаї сповільнюється, а торгова війна з США шкодить бізнес-клімату в країні, що веде до зменшення інвестицій, пише South China Morning Post.
Ситуація із зайнятістю погіршується через нестачу фінансування для технологічних фірм і стартапів. За даними консалтингової компанії EO Intelligence, в першій половині цього року обсяг залучених інвестицій склав 37,2 млрд юанів ($5,4 млрд), що вдвічі менше, ніж за аналогічний період минулого року.
На думку експертів, зараз технологічні компанії Китаї мають зосередитися на своїй прибутковості, замість намагання, як раніше, розширювати свої горизонти.
У 2019 році в технологічному секторі спостерігається збільшення кількості звільнень, а запит на нових спеціалістів знижується.
«Ослаблення ринку технологій в Китаї пов'язане з низкою факторів, у тому числі з уповільненням економіки і триваючою торговою війною», – зазначає Брок Сілверс, керуючий директор Kaiyuan Capital, шанхайського фонду прямих інвестицій.
«Інвестори також все частіше стикаються з недоліками попередніх інвестиційних раундів. Надмірний достаток дозволив багатьом китайським технологічним компаніям не зосереджуватися на прибутковості, і ефективність інвестицій постраждала. Тепер, в умовах уповільнення економіки і ускладення фінансування, технічний сектор Китаю змушений трохи затягнути паски», – зазначає Сілверс.
Великі технологічні фірми вирішили закрити збиткові відділи і скоротити ті, які росли занадто швидко. Це призвело до серії звільнень в галузі. Baidu, Tencent і JD.com оголосили про заходи щодо «оптимізації» кадрів і відмовляються від дорогих топ-менеджерів на користь молодих талантів.
Раніше в цьому році китайський технологічний гігант NetEase скоротив чисельність персоналу в своєму підрозділі електронної комерції Yanxuan, сільськогосподарському підрозділі Weiyang і підрозділі освітніх технологій, повідомив фінансовий журнал Caijing.
У лютому сервіс замовлення таксі Didi Chuxing вирішив скоротити 2 тисячі робочих місць. Минулого місяця китайський стартап із продажу старих автомобілів Renrenche оголосив, що планує скоротити до 60% свого персоналу, що стало для нього другим раундом звільнень тільки в цьому році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].