Саудівська Аравія та Кувейт близькі до відновлення видобутку нафти в Нейтральній зоні

Саудівська Аравія та Кувейт близькі до відновлення видобутку нафти в Нейтральній зоні

Із Нейтральної зони можна викачувати близько 500 000 барелів нафти на добу

Саудівська Аравія та Кувейт близькі до відновлення видобутку нафти в Нейтральній зоні
фото Wikipedia

Саудівська Аравія та Кувейт наблизились до відновлення нафтодобування в Нейтральній зоні, яка знаходиться у власності обох країн, після прориву у нещодавніх переговорах. Про це повідомляє OilAndGasPeople із посиланням на власні джерела.

Хоча Кувейт та Ер-Ріяд ще не досягли кінцевої угоди, на останній зустрічі країни Близького Сходу досягли значного прогресу у вирішенні проблем суверенітету, які ставали на заваді переговорам раніше.

Родовища в Нейтральній зоні були закриті в 2014-2015 роках після сварки між двома країнами. З безплідної полоси пустелі, яка перетинає Саудівську Аравію та Кувейт, можна викачувати близько 500 000 барелів сирої нафти на добу. Таку ж кількість за добу може видобувати Еквадор, який є членом ОПЕК.

Джерела повідомляють, що після червневої зустрічі в Ер-Ріяді обидві сторони готують нові документи перед новим раундом переговорів. Якщо їм вдасться допрацювати усі деталі, то вже найближчим часом видобуток з родовищ Хафджи та Вафра відновиться.

Тим не менш, наразі не відомо чи розпочнеться там видобуток на повну потужність, оскільки ОПЕК продовжила скорочення видобутку до 2020 року.

Як повідомляється, з 2015 року дві країни Перської затоки провели низку закритих засідань, і в певний момент, навіть, майже підписали угоду, але в останню мить відмовились через формулювання у підсумковому документі, які стосувались спірних питань суверенітету. Однак цього разу переговори, схоже, вступили в нову фазу, і обидві сторони зацікавлені у тому, щоб знайти вирішення цієї проблеми.

Утім, враховуючи складність питання, переговори все ж можуть перерватись.

Саудівсько-кувейтська нейтральна зона – територія площею 5770 км² між Саудівською Аравією і Кувейтом. У зв'язку з ймовірністю виявлення нафти на території самої «зони» в 1948-1949 роках урядами обох країн були надані в ній концесії приватним компаніям. Пізніше обидві країни врегулювали питання видобутку нафти на ній в рамках договору про спільну діяльність.
Незабаром після цього між правителями Кувейту і Саудівської Аравії почалися переговори про розподіл території: в жовтні 1960 року на зустрічі вони вирішили, що Нейтральна зона повинна бути розділена. 7 липня 1965 року уряди двох країн підписали угоду про поділ нейтральної зони і приєднання її частин до своїх прилеглих територій, а в 1970 вона була ратифікована. При цьому запаси нафти у ній підлягали спільному використанню.

Розбіжності між Саудівською Аравією і Кувейтом почалися на родовищі Вафра, яким керує Chevron Corp, друга за величиною енергетична компанія в США. У 2009 році Саудівська Аравія продовжила первинну 60-річну концесію, надавши американцям права компанії на родовище Вафра до 2039 року. Це розлютило Кувейт, який стверджує, що Ер-Ріяд ніколи не консультувався з ним стосовно продовження концесії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію