Деякі компанії ризикують втратити бізнес через указ Зеленського про 4G

Деякі компанії ризикують втратити бізнес через указ Зеленського про 4G

З операторами указ не обговорювався взагалі

Деякі компанії ризикують втратити бізнес через указ Зеленського про 4G
Фото: pixabay.com

Президент Володимир Зеленський підписав указ №497/2019, який повинен вирішити проблему цифрової нерівності між містом і селом. Президент попросив звільнити спектр протягом декількох місяців. Деякі компанії в такому випадку ризикують втратити бізнес. Про це повідомляє Liga.Tech.

«У нас є два діапазони частот, які оператори зараз не використовують через низку регуляторних проблем. Ми ідентифікували ці проблеми, і указ президента затверджує план дій, як до кінця року зробити все необхідне, щоб в невеликих містах, селах і на дорогах значно покращився мобільний інтернет», – розповів заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук.

В указі наведені два діапазони радіочастот, які тепер Кабміну належить терміново звільнити:

  • до 1 серпня звільнити під 3G / 4G частоти в 790-862 МГц;
  • до 1 жовтня звільнити під 3G / 4G частоти в 880-915 МГц і 925-960 МГц.

До цього часу в цьому спектрі повинні припинити роботу в тому числі засоби зв'язку військових. Окремо згадується, що повинні бути вжиті заходи щодо усунення фрагментації радіочастотного ресурсу в діапазонах радіочастот 824 – 960 МГц.

В першу чергу, після прийняття указу Зеленського належить задуматися власникам CDMA-операторів – Інтертелекому і PEOPLEnet. Документ зачіпає частину їх спектра. Якщо забрати у них до 1 серпня частоти, то компаніям просто нема на чому буде працювати. CDMA – застаріваюча технологія. Проте ці компанії все ще обслуговують понад 1 млн клієнтів.

Указ «чіпляє» і верхній канал монопольного українського провайдера цифрового ефірного ТБ Зеонбуд (Т2), що обслуговує кілька млн абонентів. Тобто йому теж доведеться в оперативному порядку якимось чином посунутися. В указі екс-президента Петра Порошенка про впровадження 5G сказано, що доведеться звільнити до першого жовтня 2020 року і більш низькі частоти в діапазоні 694-790 МГц. Якщо Кабмін його підтримає, то Зеонбуду нічого не залишиться, як через півтора року просто піти з бізнесу.

Київстар, Vodafone Ukraine і lifecell поки не можуть прийти до консенсусу, щоб розділити між собою доступні смуги в діапазоні 900 МГц. Зараз вони використовують його під мобільний зв'язок другого покоління GSM-900.

Оператори ведуть переговори вже не перший рік з цього питання. Зеленський же відвів на його рішення кілька місяців.

За інформацією екс-президента Київстар Петра Чернишова, з операторами новий указ не обговорювали взагалі.

Вчора 9 липня ввечері в Олексій Гончарук провів з представниками мобільних операторів екстрену нараду. Більшість подробиць зустрічі поки залишаються за кадром.

У Vodafone знаходять рух в цілому правильним – ресурс треба перерозподіляти і використовувати для нових технологій. Але переживають за стислі терміни.

У прес-службі lifecell  сказали, що документ передбачає необхідність звільнення спецкористувачами і телебаченням радіочастотного ресурсу та продовження діалогу з дефрагментації в 900-му діапазоні.

У Київстарі залишили запитання журналістів без відповіді. Глава НКРЗІ Олександр Животовський, з яким план дій нібито узгоджений, поки теж мовчить.

Експерт Ericsson зі стратегічних досліджень Пітер Йонсон на початку червня заявив, що якщо в Україні буде запущено необхідні телекомунікаційні  технології, кількість користувачів 4G з 8%, які є в поточному році, збільшаться до 50% у 2024 році.

Детальніше про впровадження мережі 5G в Україні читайте у матеріалі Mind Підготовка до нової «Ж»: навіщо Україні п'яте покоління зв'язку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті