Деякі компанії ризикують втратити бізнес через указ Зеленського про 4G
З операторами указ не обговорювався взагалі

Президент Володимир Зеленський підписав указ №497/2019, який повинен вирішити проблему цифрової нерівності між містом і селом. Президент попросив звільнити спектр протягом декількох місяців. Деякі компанії в такому випадку ризикують втратити бізнес. Про це повідомляє Liga.Tech.
«У нас є два діапазони частот, які оператори зараз не використовують через низку регуляторних проблем. Ми ідентифікували ці проблеми, і указ президента затверджує план дій, як до кінця року зробити все необхідне, щоб в невеликих містах, селах і на дорогах значно покращився мобільний інтернет», – розповів заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук.
В указі наведені два діапазони радіочастот, які тепер Кабміну належить терміново звільнити:
- до 1 серпня звільнити під 3G / 4G частоти в 790-862 МГц;
- до 1 жовтня звільнити під 3G / 4G частоти в 880-915 МГц і 925-960 МГц.
До цього часу в цьому спектрі повинні припинити роботу в тому числі засоби зв'язку військових. Окремо згадується, що повинні бути вжиті заходи щодо усунення фрагментації радіочастотного ресурсу в діапазонах радіочастот 824 – 960 МГц.
В першу чергу, після прийняття указу Зеленського належить задуматися власникам CDMA-операторів – Інтертелекому і PEOPLEnet. Документ зачіпає частину їх спектра. Якщо забрати у них до 1 серпня частоти, то компаніям просто нема на чому буде працювати. CDMA – застаріваюча технологія. Проте ці компанії все ще обслуговують понад 1 млн клієнтів.
Указ «чіпляє» і верхній канал монопольного українського провайдера цифрового ефірного ТБ Зеонбуд (Т2), що обслуговує кілька млн абонентів. Тобто йому теж доведеться в оперативному порядку якимось чином посунутися. В указі екс-президента Петра Порошенка про впровадження 5G сказано, що доведеться звільнити до першого жовтня 2020 року і більш низькі частоти в діапазоні 694-790 МГц. Якщо Кабмін його підтримає, то Зеонбуду нічого не залишиться, як через півтора року просто піти з бізнесу.
Київстар, Vodafone Ukraine і lifecell поки не можуть прийти до консенсусу, щоб розділити між собою доступні смуги в діапазоні 900 МГц. Зараз вони використовують його під мобільний зв'язок другого покоління GSM-900.
Оператори ведуть переговори вже не перший рік з цього питання. Зеленський же відвів на його рішення кілька місяців.
За інформацією екс-президента Київстар Петра Чернишова, з операторами новий указ не обговорювали взагалі.
Вчора 9 липня ввечері в Олексій Гончарук провів з представниками мобільних операторів екстрену нараду. Більшість подробиць зустрічі поки залишаються за кадром.
У Vodafone знаходять рух в цілому правильним – ресурс треба перерозподіляти і використовувати для нових технологій. Але переживають за стислі терміни.
У прес-службі lifecell сказали, що документ передбачає необхідність звільнення спецкористувачами і телебаченням радіочастотного ресурсу та продовження діалогу з дефрагментації в 900-му діапазоні.
У Київстарі залишили запитання журналістів без відповіді. Глава НКРЗІ Олександр Животовський, з яким план дій нібито узгоджений, поки теж мовчить.
Експерт Ericsson зі стратегічних досліджень Пітер Йонсон на початку червня заявив, що якщо в Україні буде запущено необхідні телекомунікаційні технології, кількість користувачів 4G з 8%, які є в поточному році, збільшаться до 50% у 2024 році.
Детальніше про впровадження мережі 5G в Україні читайте у матеріалі Mind Підготовка до нової «Ж»: навіщо Україні п'яте покоління зв'язку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].