Захворіло у світі
18,875,773
Померло у світі
708,941
Вилікувалось у світі
11,397,753
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Екстрадиція Фірташа: в Австрії аналізують національні інтереси

Екстрадиція Фірташа: в Австрії аналізують національні інтереси

Питання його видачі перебуває на розгляді МЗС країни

Екстрадиція Фірташа: в Австрії аналізують національні інтереси
Дмитро Фірташ
фото УНІАН

Доля українського олігарха Дмитра Фірташа, якого правоохоронці у США звинувачують у корупції, перебуває у руках австрійського уряду. Після того, як захистом Фірташа були вичерпані всі юридичні важелі, аби через суд завадити екстрадиції до Сполучених Штатів, остаточне рішення має ухвалити міністр юстиції Австрії. Про це повідомляє DW.

 Як повідомили виданню у міністерстві юстиції, питання видачі українського бізнесмена нині перебуває на розгляді зовнішньополітичного відомства країни, яке сформулює Мін'юсту свою офіційну позицію.

Відповідно до австрійського законодавства, міністр юстиції має ухвалювати рішення «з урахуванням інтересів та міжнародних зобов'язань Республіки Австрія». Саме з цієї точки зору питання екстрадиції має оцінити МЗС.

У міністерстві закордонних справ Австрії не відповіли на запит про часові рамки розгляду питання і про те, чи проводяться з цього приводу консультації з Вашингтоном. Американські адвокати Фірташа раніше заявляли, що в разі програшу в австрійських судах вони очікують екстрадиції свого підзахисного до США вже на початку липня.

Фірташ перебуває у Відні з весни 2014 року, відколи його було заарештовано за запитом США. У Сполучених Штатах бізнесмена  звинувачують у намірах отримати дозволи на видобуток титанової руди в Індії за допомогою хабарів. Планувалося, як випливає з матеріалів кримінального провадження, що підприємство олігарха постачатиме титан до США. У разі визнання винним Дмитру Фірташу загрожують десятки років ув'язнення і конфіскація майна.

Нагадаємо: 25 червня  Верховний суд Австрії залишив у силі рішення, відповідно до якого США задовольнили прохання про видачу українського олігарха Дмитра Фірташа.

Раніше повідомлялося, що США підтвердили обґрунтованість звинувачень по титановій змові Фірташа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті