Європі слід очікувати нових мит з боку США, зокрема через «Північний потік – 2»

Європі слід очікувати нових мит з боку США, зокрема через «Північний потік – 2»

Також мита можуть бути введені через суперечку щодо субсидіювання для авіабудівників та імпорту авто з Європи

Європі слід очікувати нових мит з боку США, зокрема через «Північний потік – 2»
фото Shutterstock

Петер Байєр, координатор федерального уряду Німеччини з трансатлантичної співпраці та член парламенту країни, заявив, що хоча США продовжують проявляти інтерес до діалогу з Європою, але, схоже, готові ввести мита у зв'язку із суперечками щодо субсидій для виробників літаків, газопроводу «Північний потік – 2» та імпорту європейських автомобілів. Про це повідомляє Reuters.

 У травні американський президент Дональд Трамп заявив, що деякі імпортні транспортні засоби створюють загрозу для національної безпеки, але все ж відклав рішення щодо введення мит на автівки з Європи та Японії, щоб дати час на проведення переговорів з обома партнерами.

Європейські чиновники в приватній розмові розповіли виданню,що побоюються, що Трамп знову повернеться до питання Європи на тлі затяжного торгового бою з Китаєм.

Як повідомлялось, Трамп днями наказав розслідувати, чи заплановане Францією введення податку на технологічні компанії, зокрема американські, є справедливим. Попередні розслідування, як зазначається, орієнтувалися на торговельну практику Китаю .

Міністр економіки ФРН Петер Альтмайєр сказав, що Європа і США можуть бути більш ефективними у вирівнюванні ігрового поля з КНР, якщо вирішуватимуть проблеми між собою і працюватимуть разом, «щоб спростити і скоординувати свої зусилля».

Байєр прогнозує, що мита на автомобілі можна очікувати в середині листопада, враховуючи нетерпіння США і відмову ЄС включити сільське господарство в переговори щодо торгівлі.

За його словами, європейським компаніям варто чекати санкцій США, пов’язаних з «Північним потоком – 2» у серпні-вересні цього року.

Нагадаємо: у червні президент США Дональд Трамп заявив, що розглядає санкції стосовно російського проекту «Північний потік – 2».

До цього міністр енергетики Рік Перрі заявив , що США незабаром підготують законопроект про санкції щодо компаній, пов'язаних з проектом «Північний потік – 2». Законопроект, яким буде накладено санкції, заявиться «в не надто далекому майбутньому», додав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію