Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем

Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем

Це дозволить українським товаровиробникам отримати переваги від лібералізації ринку товарів Ізраїля

Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем
Фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та урядом Держави Ізраїль (0223).  За ухвалення такого рішення проголосували 230 народних депутатів, передає кореспондент Mind.

Угода набирає чинності через 60 днів після дати останньої дипломатичної ноти, якою сторони повідомляють одна одну, що їх внутрішні юридичні процедури, необхідні для набрання чинності угодою, виконані.

Дія цієї угоди не поширюється на тимчасово окуповані внаслідок збройної агресії Російської Федерації території Автономної Республіки Крим та  м. Севастополя, а також Донецької та Луганської областей до повного припинення збройної агресії Російської Федерації та відновлення на зазначених територіях України конституційного ладу.

Як зазначається в пояснювальній записці, реалізація ухваленого закону дозволить завершити внутрішньодержавні процедури, необхідні для набрання чинності угодою,  яка сприятиме подальшому розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між країнами, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від лібералізації ринку товарів Держави Ізраїль, відкриє можливості для українського бізнесу як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва.

При тому в самій угоді передбачено, що  з набранням нею чинності, «сторони повинні скасувати всі мита на імпорт товарів, які класифікуються в групах 1-97 Гармонізованої системи (ГС) походженням із сторін, якщо інше не передбачено в їх тарифних графіках Додатку 2-С (Скасування тарифів)».

Також, згідно документу, «жодна сторона не може збільшити будь-яке існуюче мито або запровадити будь-які нові мита або інші мита, що мають еквівалентну дію, на товари, походженням з іншої сторони», за винятком випадків, передбачених цією угодою.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, 21 січня цього року Україна та Ізраїль підписали угоду про зону вільної торгівлі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті