В Лондоні – як у Мадриді: вчені дослідили, який клімат у містах буде в 2050 році
Просто запам’ятайте для свого міста точку, яка лежить на 1000 км на південь

До 2050 року клімат Лондона буде схожий на сьогоднішній у Мадриді, погода в Парижі буде більше нагадувати австралійську Канберру; Стокгольм буде нагадувати Будапешт, а в Москві буде так, як зараз у болгарській Софії. Про це йдеться в новому дослідженні вчених-кліматологів з ETH Zurich, пише Phys.org.
Вчені навмисно використовували оптимістичні сценарії, тобто припустили, що викиди СО2 до середини століття стабілізуються, а середній рівень температури в світі підвищиться лише на 1,4 С.
Дослідники вивчили клімат 520 великих міст світу, використовуючи 19 змінних, які відображають мінливість температури і опадів.
Зміни будуть найзначнішими для великих тропічних міст світу, таких як Куала-Лумпур, Джакарта і Сінгапур – тут будуть спостерігатися екстремальні погодні явища і сильні засухи.
По всій північній півкулі міста у 2050 році будуть нагадувати місця, які зараз розташовані на 1000 кілометрів на південь.
Загалом 77% міст світу відчують «разючі зміни» в кліматичних умовах, в той час як 22% будуть відчувати зовсім нові умови, тобто те, з чим ніколи раніше не стикалися.
У Європі літо і зима стануть теплішими, із середнім збільшенням на 3,5 і 4,7 градуси С відповідно.
Хоча моделювання, яке використовується в аналізі, не є новим, мета дослідження полягала в тому, щоб подати цю інформацію таким чином, щоб вона спонукала політиків діяти.
«Мета цієї статті – дати кожному можливість краще зрозуміти, що відбувається з кліматом», – пояснив автор дослідження Жан-Франсуа Бастен.
Бастен, уродженець Бельгії, додав, що не впевнений, що до 2060 року в його країні взимку ще збережуться морози, які є необхідною умовою для стратифікації насіння пшениці.
У міру підвищення температури влітку все більше людей в північній Європі будуть купувати кондиціонери, збільшуючи навантаження на електричні мережі і, можливо, створюючи замкнене коло, додав він.
«Вже понад 30 років більшість з нас згодні з тим, що зміни клімату викликані діяльністю людини, але ми все ж не можемо реально почати щось робити на глобальному рівні», – зазначив кліматолог.
Нагадаємо, вчені назвали найдешевший спосіб боротьби з глобальним потеплінням.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].