Рівень тіньової економіки у 2018 році став найнижчим з 2009 року – МЕРТ
Рівень тіньової економіки у 2018 році склав 30% від офіційного ВВП

Рівень тіньової економіки у 2018 році, за розрахунками Мінекономрозвитку (МЕРТ), склав 30% від офіційного ВВП, що на 2 відсоткових пункти менше порівняно з 2017 роком. Порівнюючи аналогічні показники попередніх років слід зазначити, це найнижчий рівень, починаючи з 2009 року. Про це йдеться звіті «Загальні тенденції тіньової економіки в Україні», який щокварталу оприлюднює Мінекономрозвитку. Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

Такий рівень детінізації економіки можна розглядати як один із критеріїв оцінки ефективності впроваджуваних реформ і сприйняття їх суспільством.


Удосконалений метод «витрати населення – роздрібний товарооборот і послуги» також зафіксував зменшення рівня тіньової економіки відносно показника 2017 року на 1 в.п.(до 54% від обсягу офіційного ВВП).

Рівень тіньової економіки, розрахований з використанням електричного методу, зменшився порівняно з 2017 роком на 1 в.п. і склав 27% від обсягу офіційного ВВП.

Рівень тіньової економіки,озрахований з використанням монетарного методу, порівняно з показником 2017 року зменшився на 1 в.п. і склав 23% від обсягу офіційного ВВП. Удосконалений монетарний метод зафіксував збільшення рівня тіньової економіки на 1 в.п. ( до 39% від обсягу офіційного ВВП).

Однією з основних загроз, яку представляє тіньова економіка для економічної системи, є спотворення механізмів дії законів та інструментів ринку, що призводить до неефективності механізмів стимулювання економіки, стримуючи економічний розвиток країни.

Тому зусилля уряду мають концентруватися, насамперед, на запроваджені заходів, спрямованих на мінімізацію впливу системних чинників тінізації економіки, які залишаються актуальними:
- низька ефективність держави у забезпеченні інституційних основ розвитку конкуретоспроможної економіки;
- високий рівень корупції;
- низька ефективність функціонування органів судової системи;
- недостатній захист прав на рухому та нерухому власність, включаючи права на фінансові активи.
Нагадаємо: МЕРТ презентував платформу онлайн-аналітики держпідприємств. На порталі зібрані фінансові показники понад 3500 державних підприємств, які перебувають в управлінні центральних органів виконавчої влади.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].