МЕРТ презентував запуск порталу аналітики держпідприємств ProZvit

МЕРТ презентував запуск порталу аналітики держпідприємств ProZvit

На порталі зібрані фінансові показники понад 3500 державних підприємств

МЕРТ презентував запуск порталу аналітики держпідприємств ProZvit
Фото: УНІАН

Міністр економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Степан Кубів та його перший заступник Максим Нефьодов сьогодні, 12 липня презентували портал онлайн-аналітики державних підприємств ProZvit. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Портал розроблений МЕРТ разом з командою підтримки реформ Мінекономрозвитку, ProZorro.Продажі, за підтримки Transparency International Ukraine, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

На порталі зібрані фінансові показники понад 3500 державних підприємств, які перебувають в управлінні центральних органів виконавчої влади.

«Портал, який ми сьогодні презентуємо – це результат річної роботи цілої команди Мінекономрозвитку. Раніше вся звітність державних підприємств була паперовою і лежала в архівах міністерств, а відтепер усі держпідприємства звітують в електронній формі і фінансові показники їхньої діяльності агрегуються на порталі ProZvit. Кожен журналіст чи експерт може зайти на портал та перевірити, чи є підприємство прибутковим та який фінансовий результат отримало за рік», – відзначив Кубів.

«Це черговий онлайн продукт Мінекономрозвитку, що дає доступ до відкритих даних держави. Відкритість органів влади є потужним антикорупційним запобіжником. В цьому наша прагматична мета. На самому початку реформи держпідприємств нам не було навіть зрозуміло скільки в Україні всього держпідприємств і які з них працюють і які ні. Міністерство вперше почало аналізувати стан державного сектору. В ручному режимі ми збирали, агрегували і аналізували дані по всім підприємствам. Сьогодні шляхом еволюційних перетворень в ході реформи ми прийшли до запуску потужного онлайн сервісу, що зробить процес управління державним сектором економіки більш зручним та ефективним», – підкреслив Нефьодов.

В 2018 році з 3633 державних підприємств, що перебувають в управлінні органів виконавчої влади, 2327 працюючих підприємств, 1474 з них прозвітували за 2018 рік.

«Гостро постає питання дисципліни та можливості ефективного управління державними підприємствами. Ефективне управління неможливе, якщо держава не може змусити свої підприємства навіть прозвітувати. Підходи до управління державним сектором мають бути суттєво переглянуті через приватизацію та підсилення корпоративного управління», – прокоментував Нефьодов. 

З січня 2019 року за спільним наказом Мінфіну та Мінекономрозвитку, заповнення бази порталу стало обов’язковим для всіх державних підприємств України. ДП подають до бази всі форми фінансової звітності, а також фінансові плани.

На порталі також можна знайти посилання на аналітичні звіти по найбільшим державним підприємства України ТОП-100 починаючи з 2014 року.

Степан Кубів також відзначив, що такі проекти, як ProZvit є прикладом результативності ефективної командної роботи.

Нагадаємо: Кабмін призначив Максима Нефьодова новим керівником митниці

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло