У Франції представили перший з 6-ти атомних підводних човнів нового покоління

У Франції представили перший з 6-ти атомних підводних човнів нового покоління

Витрати на проект перевалили за 9 млрд євро

У Франції представили перший з 6-ти атомних підводних човнів нового покоління
фото RFI / Ksenia GULIA

У Франції перший з шести французьких атомних підводних човнів нового покоління «Баракуда» покинув будівельний зал у Шербурі, де його збирали більше десяти років, пише RFI.

«Баракуда» – один із найбільших проектів у сфері оборони. У церемонії 12 липня взяли участь президент Еммануель Макрон і міністр оборони Флоранс Парлі.

Поява нового покоління французьких атомних підводних човнів – подія виняткової рідкості і значущості. Емманюель Макрон нагадав, що будівництво «Барракуда» завершилося 120 років після появи першої французької субмарини і через 40 років після появи прямого попередника «Барракуда» – АПЛ класу «Рюбі».

Шість підводних човнів «Рюбі» працюють в складі французьких ВМС ще з часів холодної війни, з початку 1980-х. Уряд вирішив відправити їх на пенсію і поступово, до 2030 року, замінити «Баракудами».

Проект «Баракуда» стартував ще в 1998 році. Спочатку програма оцінювалася в 7,9 млрд євро. Але витрати в результаті перевалили за 9 млрд. Через технічні труднощі проект затримався на три роки.

Першу з шести «Баракуд» охрестили «Сюффрен» – на честь легендарного французького адмірала Сюффрена. Підводний човен будували більше десяти років на верфі в Шербурі. На воду його спустять наприкінці липня. А до складу флоту човен мають ввести влітку 2020 року, хоча точних дат офіційні особи не називають.

Емманюель Макрон нагадав про технологічну складність цього проекту: «Немає промислового об'єкта більш складного для розробки і побудови, ніж атомний підводний човен. Особливо коли мова йде про перший підводний човен у серії. Тут потрібна майстерність, смиренність, точність. І цифри це підтверджують. Десять років вивчення і розробки, 12 років будівництва, вісім мільйонів годин роботи, десять тисяч задіяних осіб, 400 різних професій, 750 тисяч деталей, 160 кілометрів проводів. Все це – «Сюффрен», – сказав президент.

«Барракуди» будуть служити десятиліттями, мінімум до 2060 року, відзначає їх конструктор Naval Group – французька оборонна компанія з державною участю.

Загалом кількість підводних човнів у світі зросла на 6% за останні п'ять років. Сьогодні їх нараховується понад 450.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті