Євросоюз розморозить фінансову допомогу для Молдови після зміни влади

Євросоюз розморозить фінансову допомогу для Молдови після зміни влади

Загалом країна може отримати 100 млн євро

Євросоюз розморозить фінансову допомогу для Молдови після зміни влади
https://moldova.md

Після того, як у Кишиневі змінилася влада, Євросоюз відновлює надання фінансової допомоги Молдові. Єврокомісар Хан заявив про початок виплат в найближчі дні, передає Deutsche Welle.

Євросоюз розморожує фінансову підтримку Молдові. Про це в понеділок, 15 липня, заявив у Брюсселі комісар ЄС з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан після зустрічі з міністром закордонних справ Молдови Ніколаєм Попеску.

За словами Хана, в наступні кілька днів Єврокомісія виділить Кишиневу 14,5 млн євро фінансової допомоги. Ці гроші повинні піти, зокрема, на підтримку програми профтехосвіти, а також функціонування зони вільної торгівлі Молдови з ЄС.

Другий транш фінансової допомоги Молдова, за словами єврокомісара, може отримати вже цієї осені. Крім того, восени ЄС може надати Кишиневу першу частину кредиту в рамках макрофінансової допомоги, спрямованого на підтримку платіжного балансу країни. Але спочатку необхідно дочекатися фінального звіту МВФ, додав Хан.

Макрофінансову допомогу Молдові в сумі 100 млн євро було виділено Брюсселем в 2017 році. Але через рік цю програму було заморожено через порушення принципів правової держави і демократії в країні.

Серед умов відновлення фінансової підтримки в Брюсселі називали боротьбу з корупцією в країні і проведення парламентських виборів відповідно до міжнародних норм.

Міністр закордонних справ Молдови Микола Попеску заявив після зустрічі в Брюсселі, що новий уряд в Кишиневі налаштований на те, щоб наблизити Молдову до ЄС.

«Наша єдина зовнішньополітична орієнтація – це європейська інтеграція», – підкреслив він і пообіцяв, що для цього уряд буде боротися з корупцією і прагнути до деолігархізації.

Попеску також зазначив, що Молдова «пережила кілька важких тижнів», коли тривало протистояння нової коаліції з попередньою владою. «Але нам вдалося їх подолати за підтримки ЄС, США і Росії», – сказав глава МЗС Молдови.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло