Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Туреччина продовжить буріння біля берегів Кіпру, незважаючи на санкції ЄС

Туреччина продовжить буріння біля берегів Кіпру, незважаючи на санкції ЄС

Євросоюз на знак протесту припиняє діалог з Туреччиною на найвищому рівні

Туреччина продовжить буріння біля берегів Кіпру, незважаючи на санкції ЄС
фото pixabay.com

Туреччина продовжить нафто- і газовидобування в Середземному морі біля берегів Кіпру, незважаючи на введені проти неї санкції Євросоюзу, заявило турецьке МЗС. Про це пише агентство Anadolu.

Починаючи з травня, Анкара займається геологорозвідкою біля берегів Кіпру, що викликало невдоволення європейських країн.

15 липня ЄС за підсумками засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу оголосив про скорочення фінансової підтримки Туреччини, а також призупинення  діалогу на найвищому рівні щодо угоди про повітряне сполучення.

«У світлі триваючих і нових незаконних бурових робіт Туреччини Рада приймає рішення призупинити переговори щодо всеосяжної угоди про повітряний транспорт, не проводити Раду асоціації і подальші засідання на вищому рівні в рамках діалогу між ЄС і Туреччиною», – сказано в документі ЄС.

Крім того, країни – члени ЄС домовилися скоротити обсяг допомоги Туреччині до моменту вступу країни в ЄС і пропонують Європейському інвестиційному банку переглянути свою кредитну діяльність в Туреччині

В Туреччині прокоментували це рішення.

«Рішення, прийняті вчора Радою із зовнішніх зв'язків ЄС, жодним чином не вплинуть на рішучість Туреччини продовжувати свою видобувну діяльність в Східному Середземномор'ї. ЄС в своєму рішенні не згадує турків-кіпріотів, що мають рівні права на природні ресурси Кіпру, і веде себе так, ніби турок-кіпріотів не існує. Це показує, наскільки упереджений ЄС в питанні про Кіпр», – йдеться в заяві МЗС Туреччини.

Нагадаємо, Брюссель висловив незадоволення розробкою нафтового родовища Афродіта біля берегів Кіпру. Свої дії Туреччина пояснює угодою, укладеною в 2011 році між національною нафтовою компанією Turkiye Petrolleri і урядом Турецької Республіки Північного Кіпру (ТРПК). Але ЄС таке пояснення не влаштовує, тому що суверенітет ТРПК визнає тільки сама Анкара.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті