Туреччина продовжить буріння біля берегів Кіпру, незважаючи на санкції ЄС

Туреччина продовжить буріння біля берегів Кіпру, незважаючи на санкції ЄС

Євросоюз на знак протесту припиняє діалог з Туреччиною на найвищому рівні

Туреччина продовжить буріння біля берегів Кіпру, незважаючи на санкції ЄС
фото pixabay.com

Туреччина продовжить нафто- і газовидобування в Середземному морі біля берегів Кіпру, незважаючи на введені проти неї санкції Євросоюзу, заявило турецьке МЗС. Про це пише агентство Anadolu.

Починаючи з травня, Анкара займається геологорозвідкою біля берегів Кіпру, що викликало невдоволення європейських країн.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

15 липня ЄС за підсумками засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу оголосив про скорочення фінансової підтримки Туреччини, а також призупинення  діалогу на найвищому рівні щодо угоди про повітряне сполучення.

«У світлі триваючих і нових незаконних бурових робіт Туреччини Рада приймає рішення призупинити переговори щодо всеосяжної угоди про повітряний транспорт, не проводити Раду асоціації і подальші засідання на вищому рівні в рамках діалогу між ЄС і Туреччиною», – сказано в документі ЄС.

Крім того, країни – члени ЄС домовилися скоротити обсяг допомоги Туреччині до моменту вступу країни в ЄС і пропонують Європейському інвестиційному банку переглянути свою кредитну діяльність в Туреччині

В Туреччині прокоментували це рішення.

«Рішення, прийняті вчора Радою із зовнішніх зв'язків ЄС, жодним чином не вплинуть на рішучість Туреччини продовжувати свою видобувну діяльність в Східному Середземномор'ї. ЄС в своєму рішенні не згадує турків-кіпріотів, що мають рівні права на природні ресурси Кіпру, і веде себе так, ніби турок-кіпріотів не існує. Це показує, наскільки упереджений ЄС в питанні про Кіпр», – йдеться в заяві МЗС Туреччини.

Нагадаємо, Брюссель висловив незадоволення розробкою нафтового родовища Афродіта біля берегів Кіпру. Свої дії Туреччина пояснює угодою, укладеною в 2011 році між національною нафтовою компанією Turkiye Petrolleri і урядом Турецької Республіки Північного Кіпру (ТРПК). Але ЄС таке пояснення не влаштовує, тому що суверенітет ТРПК визнає тільки сама Анкара.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло