Захворіло у світі
18,875,773
Померло у світі
708,941
Вилікувалось у світі
11,397,753
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Ассандж з посольства Еквадору керував втручанням у вибори в США – CNN

Ассандж з посольства Еквадору керував втручанням у вибори в США – CNN

Засновник WikiLeaks зустрічався з росіянами і хакерами світового класу

Ассандж з посольства Еквадору керував втручанням у вибори в США – CNN
фото Wikipedia

Нові документи, отримані CNN, свідчать про те, що засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж персонально отримував зламані матеріали, пов'язані з виборами в США 2016 року, під час серії підозрілих зустрічей в посольстві Еквадору в Лондоні.

В матеріалах про звіти іспанської приватної охоронної компанії Undercover Global про стеження за Ассанжем також описується, що той перетворив посольство Еквадору на командний центр і організував серію викриваючи публікацій, які струснули президентську кампанію 2016 року в Сполучених Штатах і вплинули на її хід.

У звітах ідеться про те, що Ассанж в посольстві Еквадору проводив тривалі зустрічі з «росіянами і хакерами світового класу», зустрічі тривали по кілька годин. Також він особисто замовляв дороге комп'ютерне обладнання для полегшення процесу обміну даними. Засновник WikiLeaks мав високошвидкісний інтернет, телефонний зв'язок і приміщення для конфіденційних зустрічей з особами, яких він запрошував. Ассанж аргументував такі запити необхідністю підтримувати діяльність WikiLeaks.

Як стверджує телекомпанія, Ассанжу було дозволено визначати перелік осіб, які входили в посольство Еквадору, не пред'являючи посвідчення особи і не проходячи огляду служби безпеки. Він застосовував пристрої власного виготовлення, призначені проти спроб його прослуховування.

Ассанж особисто керував деякими публікаціями «безпосередньо з посольства», де він прожив майже 7 років. Після виборів приватна охоронна компанія підготувала оцінку діяльності Ассанжа: «немає ніяких сумнівів в тому, що є докази», що Ассанж мав зв'язки з російськими спецслужбами, йдеться у звіті.

Британська поліція арештувала Ассанжа у посольстві в квітні. В даний час він відбуває 1-річний тюремний термін в Лондоні за те, що не виконав умови застави в Великобританії. Також його чекає екстрадиція в США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті