Казахстанський ArcelorMittal розірвав контракт з «Газпром нєфтью» через санкції

Казахстанський ArcelorMittal розірвав контракт з «Газпром нєфтью» через санкції

Рішення прийнято через санкції України і Євросоюзу проти «Газпром нефти»

Казахстанський ArcelorMittal розірвав контракт з «Газпром нєфтью» через санкції
arcelormittal.com

Казахстанська структура металургійної компанії ArcelorMittal, «АрселорМіттал Теміртау», повідомила ТОВ «Ник-ойл» (офіційний дистрибутор «Газпромнєфть – мастильні матеріали» в Казахстані) про тимчасове припинення роботи з ним. Про це повідомляє «Коммерсант».

Рішення прийнято через санкції України і Євросоюзу проти «Газпром нефти», щоб не наражати на репутаційні ризики гендиректора «АМТ Теміртау» і ArcelorMittal Парамжита Калона, який також очолює український філіал компанії, йдеться в листі, направленому «Ник-ойл».

Це перший подібний випадок в Казахстані. У «Газпром нефти» називають ситуацію «непорозумінням», але юристи компанії вивчають рішення АМТ.

У документі також сказано, що «АМТ Теміртау» виконає зобов'язання по оплаті.

Джерело «Коммерсанта», знайоме з ситуацією, додає, що в «Газпром нефти» «розраховують на швидке вирішення непорозуміння, яке завдає репутаційного збитку російсько-казахським відносинам».

ТОВ «Ник-Ойл» продає мастильні матеріали під брендами «Газпром нафта» і G-Energy в Карагандинському, Павлодарському і Уральському регіонах Казахстану.

«Десь місяць тому, в середині червня, нас усно попередили про те, що контракт буде розірваний через санкцій. Ми були дуже здивовані, попросили роз'яснень і нарешті отримали лист ось такого змісту», – пояснив директор ТОВ «Ник-Ойл» Ніколай Гардер.

За словами Гардера, він планує звернутися зі скаргою на дії АМТ в національну палату підприємців Казахстану. «Роснефть», яка теж знаходиться під санкціями, продовжує роботу з АМТ, каже він.

Гардер назвав вкрай малоймовірним, що санкції були використані лише як привід для зміни постачальника. Джерела в АМТ стверджують, що рішення ухвалене за вказівкою керівництва: «Причому не нашого, а міжнародного».

«Газпром нефть» з вересня 2014 року перебуває під секторальними санкціями США і ЄС, а також під фінансовими санкціями, які забороняють залучення довгострокового фінансування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло