Рахункова палата просить підтримки правоохоронців для перевірки НАК «Нафтогаз України»

Рахункова палата просить підтримки правоохоронців для перевірки НАК «Нафтогаз України»

Пацкан поскаржився на опір працівникам Рахункової палати під час перевірки «Укртрансгазу»

Рахункова палата просить підтримки правоохоронців для перевірки НАК «Нафтогаз України»
Голова Рахункової палати Валерій Пацкан
Фото: УНІАН

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан поскаржився прем’єр-міністру Володимиру Гройсману на опір, який зустріли працівники Рахункової палати під час перевірки Укртрансгазу та  попросили підтримки уряду та правоохоронних органів для проведення наступної перевірки на НАК «Нафтогаз України». Із відповідною інформацією Пацкан виступив на засіданні уряду, передає кореспондент Mind.

«Щодо ситуації по «Нафтогазу» або нафтогазовому комплексу. Нами розпочато контрольний захід – це управління об’єктами державної власності у нафтогазовому комплексі, які мають наслідки для державного бюджету. 15 липня члени Рахункової палати разом з контрольною групою вийшли  до «Укртрансгазу». Йде знову перешкоджання. Лише завдяки діям поліції, безпосередньо міністру, пану Авакову, було внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань (провадження – Mind) щодо перешкоджання діям членів порушено. Наступний наш вихід буде безпосередньо до «Нафтогазу», – зазначив Пацкан.

Він підкреслив, що Рахункова палата, Державна фіскальна служба та Державна аудиторська служба роблять свою роботу.

«Я прошу так само на п'ятницю пана Авакова посприяти щодо не перешкоджання членам Рахункової палати щодо перевірки в нафтогазовому комплексі і безпосередньо в НАК «Нафтогаз України», – сказав Пацкан.

В свою чергу Володимир Гройсман нагадав, що раніше уряд ухвалював протокольне доручення НАК «Нафтогаз України» допустити Рахункову палати для проведення перевірки діяльності даної компанії.

«Однозначно треба допустити Рахункову палату зі всіма іншими службами. Мені  цікаво перевірити закупівлю і продаж газу компанією «Нафтогаз України» і все інше, тому що те, що вони відають інформацію, вона, на мій погляд, є сумнівною і багатьох  випадках і нам це треба перевірити. І в тому числі по тарифам. Тарифи в Європі падають а вони людям проводять тарифи на зростання. І це треба було ухвалити три рішення уряду, щоб змусити Нафтогаз понизити ціни», – обурився Гройсман.

При цьому Гройсман попросив міністра внутрішніх справ забезпечити для перевіряючих органів умови для виконання ними своїх службових повноважень.

Також він доручив Мінюсту підготувати відповідний документ, який би дозволив контролюючим органам провести перевірку в НАК «Нафтогаз України».  

Як писав Mind, раніше адвокати компанії «Нафтогаз України» повідомляли, що у Рахункової палати немає повноважень для проведення перевірок компанії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло