Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Молдова зацікавлена в оренді українських газосховищ

Молдова зацікавлена в оренді українських газосховищ

Також задля зменшення залежності від російського газу, Кишинів розглядає потенційне розширення імпорту газу з Румунії

Молдова зацікавлена в оренді українських газосховищ
фото utg.ua

Влада Молдови веде переговори про оренду потужностей підземних сховищ газу в Україні. Про це заявив очільник МЗС країни Ніку Попеску в інтерв’ю виданню Euractive.

«Наша діюча газова угода з Росією закінчується наприкінці цього року. Тому ми будемо вести переговори про нову угоду щодо ціноутворення на газ. Також ведуться переговори з Україною про потенційну оренду деяких газових сховищ, а також зберігання газу, що використовується для підключення до реверсних поставок газу з Європи», – розповів він.

Також міністр зазначив, що наразі молдавська сторона розглядає варіант розширення імпорту газу з Румунії.

«Румунія також є виробником газу, набагато менш залежним від поставок іноземного газу, ніж всі інші центральноєвропейські держави, що дає країні певний потенціал свободи маневру, коли інфраструктура вже існує», – пояснив Попеску.

Він додав, що кілька років тому між Румунією та Молдовою було збудовано газопровід, але той не доходить до Кишинева, де є найбільше споживачів газу.

«Зараз ми будуємо трубопровід від міста Унгени, на румунському кордоні, до Кишинева, і цього тижня буде оголошено про початок робіт на семи ділянках нового трубопроводу. Сподіваємось, трубопровід буде готовий до наступного року», – сказав Попеску.

Нагадаємо: у червні «Укртрансгаз» запропонував Молдові використовувати українську газотранспортну систему (ГТС) в зв'язку з затримкою будівництва газопроводу з Румунії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті