Кабмін запровадив митні декларації окремих типів

Кабмін запровадив митні декларації окремих типів

Вони будуть застосовуватися для декларування у митний режим транзиту іноземних товарів, що переміщуються підприємствами між ЄС

Кабмін запровадив митні декларації окремих типів
Фото: pixabay.com

Ухвалена 17 липня цього року постанова «Про внесення змін до Положення про митні декларації» запроваджує митні декларації окремих типів, які будуть застосовуватися для декларування у митний режим транзиту іноземних товарів, що переміщуються підприємствами між Європейським Союзом. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Також ця постанова запроваджує митні декларації окремих типів для декларування у митний режим транзиту іноземних товарів, що переміщуються підприємствами між країнами-членами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), окремими країнами-членами Конвенції про процедуру спільного транзиту та Україною транзитом, у тому числі внутрішнім, автомобільним транспортом без перевантаження на інші види транспорту, та стосовно яких не встановлено обов’язку щодо забезпечення сплати митних платежів.

«До набрання чинності для України Конвенції про процедуру спільного транзиту, у випадках, визначених Кабінетом міністрів, для декларування у митному режимі транзиту товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються між ЄС, ЄАВТ, окремими країнами-членами цієї Конвенції та Україною, будуть використовуватися митні декларації окремих типів, що відповідають типам митних декларацій, запроваджених Конвенцією», – йдеться в повідомленні.

Постанова передбачає, що для товарів, які підлягають декларуванню з використанням митної декларації, можуть використовуватися митні декларації окремих типів, що подаються за формою єдиного адміністративного документа та заповнення яких здійснюється з урахуванням положень Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. При цьому виконання митних формальностей за митними деклараціями окремих типів здійснюватиметься з використанням національної підсистеми нової комп'ютеризованої транзитної системи ЄС.

Поширення вимог щодо заповнення відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту на митні декларації, які складаються на товари, що переміщуються транзитом, у тому числі внутрішнім, автомобільним транспортом без перевантаження на інші види транспорту та без застосування заходів гарантування є найбільш простий випадок, який забезпечить тестове застосування нової комп'ютеризованої транзитної системи Європейського Союзу.

Кошти для придбання програмного забезпечення на виконання цієї постанови будуть надаватися Європейським Союзом в рамках програми “Підтримка державного управління фінансами для України – EU4PFM”.

Нагадаємо, 16 липня Мінюст зареєстрував нову Держмитслужбу, а ще раніше уряд призначив новим керівником Державної митної служби Максима Нефьодова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло