Запуск 5G стане на заваді роботі європейських правоохоронців – Європол

Запуск 5G стане на заваді роботі європейських правоохоронців – Європол

З приходом мережі п’ятого покоління правоохоронці та спецслужби втратять можливість прослуховувати та відслідковувати злочинців

Запуск 5G стане на заваді роботі європейських правоохоронців – Європол
фото www.flickr.com/photos/132615490@N05

Європейські правоохоронні органи з приходом технології 5G втрачають здатність прослуховувати мобільні пристрої злочинців. Про це повідомила Кетрін де Боллє глава європейського поліцейського агентства Європол, передає Reuters.

Звертаючись до лідерів ЄС з проханням розширити повноваження для боротьби з технічно підкованими злочинцями, вона заявила, що в державах-членах блоку немає внутрішніх правил або необхідних технологій, щоб заповнити прогалину в поліцейській діяльності, яка відкриється, коли мережі 4G стануть застарілими.

«Це один з найважливішим слідчих інструментів, які мають співробітники поліції та служби, тому ми потребуємо цього в майбутньому», – скала вона.

Європейські правоохоронці можуть прослуховувати та відслідковувати злочинців за допомогою засобів мобільного зв’язку 4G, але «ми не можемо використовувати їх в мережі 5G», наголосила де Боллє.

За її словами, європейські правоохоронні органи занадто пізно почали відповідні переговори з технічними компаніями і політиками. Неузгодженість дій країн ЄС в цьому питанні ставить правоохоронців в невигідне становище.

«Найбільший ризик полягає у тому, що ми недостатньо поінформовані про події в технологічному секторі… Ми маємо розуміти, що відбувається…, тому ми маємо бути за столом, де обговорюється технологічний розвиток та стандартизація», – пояснила вона.

Європол наразі веде переговори в Брюсселі,щоб подвоїти свій бюджет з 138 млн євро цього року до 2027 року, значною мірою, для оновлення своїх можливостей в боротьбі з кіберзлочинністю.

Агентство Європол, створене в 1999 році, бореться з транскордонною організованою злочинністю, тероризмом та кіберзлочинністю в ЄС. Зокрема, Європол є платформою для модернізації поліцейських сил ЄС з урахуванням реалій цифрової епохи. Штат агентства з центром в Гаазі налічує близько 900 співробітників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті