Парцхаладзе наполягає на зміні генпланів міст та запровадженні «блакитних ліній»

Парцхаладзе наполягає на зміні генпланів міст та запровадженні «блакитних ліній»

Коштів і можливостей на місцях для цього достатньо

Парцхаладзе наполягає на зміні генпланів міст та запровадженні «блакитних ліній»
Лев Парцхаладзе
Фото: УНІАН

Місцева влада має змінювати генеральні плани міст та запроваджувати «блакитні лінії», що обмежують максимальну висотність забудов. Про це, як повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

Він вважає, що оскільки з 1 вересня минулого року набули чинності нові ДБН, які вперше ввели норму щодо обмеження висотності будівель у населених пунктах України – так звані «блакитні лінії», українські міста повинні вже змінювати свої генеральні плани та вводити новий розділ, де буде чітко прописано яка максимальна висотність забудови має бути.

«Багато проектів було узгоджено до прийняття нових будівельних норм і вони почали будуватися раніше. Тому тільки зараз ми почнемо спостерігати перші результати цих змін, як будуються нові об’єкти за новими нормами», – зазначив Парцхаладзе.

В той же час він зазначив, що, на жаль, не всі органи місцевої влади зацікавлені це робити швидко.

«Нам вони прямо не підпорядковуються. Ми можемо регулювати їх роботу тільки нормами і правилами. Але питання, чи виконують вони їх. Поки не бачимо результатів по оновленню генеральних планів з урахуванням нових норм», – додав заступник міністра.

Він нагадав що згідно з законом про децентралізацію на місця було делеговано багато повноважень та доходів. Тому виконання державних будівельних норм також повинно бути на постійному контролі місцевої влади.

“Якщо чотири роки тому доходи всіх місцевих бюджетів були близько 50-60 млрд грн, то сьогодні це вже близько 300 млрд грн. Їм передані колосальні ресурси і можливості. І вони мають їх використовувати”, – підкреслив Парцхаладзе.

Раніше Mind повідомляв, що на реконструкцїю 277 шкіл та дитсадків з фонду регіонального розвитку піде 2,5 млрд грн. Передбачається проведення енергомодернізації, закупівля необхідного сучасного обладнання, створення мотивуючого дизайну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті