Акції Netflix впали через зниження кількості підписників

Акції Netflix впали через зниження кількості підписників

Компанія підвищила ціни на підписку, а також втратила два культових серіали

Акції Netflix впали через зниження кількості підписників
фото pixabay.com

Акції сервісу потокового мовлення Netflix впали більш ніж на 10%, після того як компанія повідомила, що кількість підписників у США в I кварталі цього року скоротилася на 126 000 і склала 60,1 млн, передає The Wall Street Journal.

Netflix Inc повідомила в середу, що вперше за 8 років втратила американських клієнтів стрімінгового сервісу і не досягла цільових показників для нових підписників за кордоном.

Кількість підписників за квартал зросла лише на 2,83 млн осіб проти прогнозованих 4,8 млн.

Чистий прибуток впав до $270,7 млн, або 60 центів на акцію, у II кварталі, що закінчився 30 червня. Минулого року цей показник становив 85 центів.

Приріст абонентів в інших країнах сповільнився: їх кількість зросла всього на 2,7 млн – майже в два рази нижче за прогнози компанії (5 млн) і результати минулого року (5,5 млн).

Імовірними причинами невтішних результатів Netflix вважає зростання цін на підписку в II кварталі. А також з тим, що нові запущені в II кварталі серіали і фільми здалися глядачам не настільки цікавими, як очікувалося.

Серед інших причин – контент і конкуренція з іншими стрімінговимі сервісами від Apple, WarnerMedia, Walt Disney і Discovery. Netflix вже втратив два культові серіали – «Офіс» та «Друзі», які тепер перейдуть на платформи конкурентів.

Компанія потрапила в подібну ситуацію в 2011 році, коли вирішила поміняти умови підписки. Тоді вартість акцій компанії впала на 14%, до $ 343. У зв'язку з цим компанія вирішила не вводити новий формат підписки.

У липні на Netflix вийшов третій сезон серіалу «Дуже дивні справи», і в перші два тижні місяця компанія відзначила звичний для неї темп зростання підписників. Сервіс прогнозує, що за підсумками липня-вересня 2019 року кількість платних підписників зросте на 7 млн: на 0,8 млн в США та 6,2 млн за кордоном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті