Більшість кредитів ПриватБанку видані компаніям Коломойського та Боголюбова – Fitch

Більшість кредитів ПриватБанку видані компаніям Коломойського та Боголюбова – Fitch

За даними агентства, 72% валових кредитів (і велика частина знецінених кредитів) нібито (allegedly) пов`язані з попередніми власниками банку та вищим керівництвом

Більшість кредитів ПриватБанку видані компаніям Коломойського та Боголюбова  – Fitch
Фото: УНІАН

Міжнародне агенство Fitch вказує на проциклічність бізнес-моделі ПриватБанку, яка зосереджена на кредитних картках. Про це пише Finbalance.

Згідно з повідомленням, кредитування держкомпаній, порівняно з іншими держбанками обмежене.

Станом на кінець І кварталу цього року, обсяг держоблігацій в портфелі Банку становив 81% активів, які накопичилися, передусім, через внески держави в капітал. Чисті кредити – лише 19% активів. При цьому 72% валових кредитів (і велика частина знецінених кредитів) нібито (allegedly) пов`язані з попередніми власниками банку (Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим – Mind.) та вищим керівництвом.

За оцінками експертів агентства, проблемні кредити в портфелі банку майже повністю зарезервовані, а потенціал поглинання збитків посилився завдяки доходам з роздрібного бізнесу. Капіталізація – помірна. Внутрішнє генерування капіталу зменшується через збільшення виплат дивідендів (90% чистого прибутку за 2018 рік було виплачено в червні-2019).

За висновками Fitch, ризики ліквідності в ПриватБанку дещо зменшилися. Разом з тим, фахівці агентства висловлюють думку, що навряд чи держоблігації будуть надійним джерелом ліквідності для Банку, оскільки потенційний обсяг операцій репо може бути невеликим, особливо в іноземній валюті. Агентство вказує на обмежену можливість держави надавати підтримку ПриватБанку в іноземній валюті, що в т.ч. проявилося в 2016 році, коли був допущений дефолт по євробондам (що зрештою мало місце і у випадку Ощадбанку та Укрексімбанку в 2015 році).

Fitch вважає держвласність ПриватБанку “нестратегічною”, з огляду на те, що вона виникла внаслідок порятунку фінустанови, а не для цілей держполітики, а також враховуючи плани влади продати контрольний пакет акцій банку (можливо, через IPO).

Нагадаймо:  суд 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду та впевнені у своїй правоті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію