Більшість кредитів ПриватБанку видані компаніям Коломойського та Боголюбова – Fitch
За даними агентства, 72% валових кредитів (і велика частина знецінених кредитів) нібито (allegedly) пов`язані з попередніми власниками банку та вищим керівництвом

Міжнародне агенство Fitch вказує на проциклічність бізнес-моделі ПриватБанку, яка зосереджена на кредитних картках. Про це пише Finbalance.
Згідно з повідомленням, кредитування держкомпаній, порівняно з іншими держбанками обмежене.
Станом на кінець І кварталу цього року, обсяг держоблігацій в портфелі Банку становив 81% активів, які накопичилися, передусім, через внески держави в капітал. Чисті кредити – лише 19% активів. При цьому 72% валових кредитів (і велика частина знецінених кредитів) нібито (allegedly) пов`язані з попередніми власниками банку (Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим – Mind.) та вищим керівництвом.
За оцінками експертів агентства, проблемні кредити в портфелі банку майже повністю зарезервовані, а потенціал поглинання збитків посилився завдяки доходам з роздрібного бізнесу. Капіталізація – помірна. Внутрішнє генерування капіталу зменшується через збільшення виплат дивідендів (90% чистого прибутку за 2018 рік було виплачено в червні-2019).
За висновками Fitch, ризики ліквідності в ПриватБанку дещо зменшилися. Разом з тим, фахівці агентства висловлюють думку, що навряд чи держоблігації будуть надійним джерелом ліквідності для Банку, оскільки потенційний обсяг операцій репо може бути невеликим, особливо в іноземній валюті. Агентство вказує на обмежену можливість держави надавати підтримку ПриватБанку в іноземній валюті, що в т.ч. проявилося в 2016 році, коли був допущений дефолт по євробондам (що зрештою мало місце і у випадку Ощадбанку та Укрексімбанку в 2015 році).
Fitch вважає держвласність ПриватБанку “нестратегічною”, з огляду на те, що вона виникла внаслідок порятунку фінустанови, а не для цілей держполітики, а також враховуючи плани влади продати контрольний пакет акцій банку (можливо, через IPO).
Нагадаймо: суд 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду та впевнені у своїй правоті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].