В Китаї запустили технологічну біржу, аналогічну до американської Nasdaq

В Китаї запустили технологічну біржу, аналогічну до американської Nasdaq

Сьогодні на новому майданчику дебютують 25 компаній

В Китаї запустили технологічну біржу, аналогічну до американської Nasdaq
фото pixabay.com

Нова фондова біржа Star Market, яка відкрилася в Шанхаї 22 липня, повинна стати китайським аналогом американської Nasdaq – біржі в Нью-Йорку, що спеціалізується на торгівлі акціями високотехнологічних фірм. Про це повідомляє DW.

Очікується, що в перший же день роботи нової біржі на неї вийдуть компанії з Китаю (всього їх 25), зайняті в секторах економіки, що визначають майбутнє. Наприклад, ті, які є першопрохідцями в інтернет-бізнесі, виробляють комп'ютерні чипи, займаються дослідженнями в сфері штучного інтелекту або працюють над перспективними біотехнологічними проектами.

Star Market vs Nasdaq. Star Market буде відрізнятися від класичної Шанхайської фондової біржі не тільки тим, що на ній будуть котируватися тільки акції високотехнологічних концернів. На новій біржі буде більше свободи, ніж на інших китайських торгових майданчиках. Ціна акцій при їх емісії на Star Market буде визначатися виключно попитом і пропозицією,  незалежно від приписів держрегуляторів. Рішення про терміни і розміри емісії також будуть самостійно приймати компанії, що виходять на біржу.

Крім того, котирування акцій таких фірм будуть оприлюднені в повному обсязі протягом п'яти днів після їх IPO. Після цього допускаються їх коливання в діапазоні до 20%, поки не втрутиться оператор фондової біржі і тимчасово не зупинить торги цими акціями. Для інших державних бірж в Китаї така межа коливань обмежена 10%.

Сьогодні 22 липня, 25 компаній з галузей, що вважаються перспективними, дебютують на Star Market, якою управляє Шанхайська фондова біржа. Ці фірми-першопрохідці залучили інвесторів, що вклали в них близько п'яти мільярдів євро.

Ціна їхніх акцій при емісії перевищила на піку прибуток на акцію в 171 разів. Для порівняння – на даний момент співвідношення ціни і прибутку становить близько 24 для американської Nasdaq і близько 28 – для німецького технологічного індексу TecDAX.

Високі початкові курси акцій, в свою чергу, є результатом величезного попиту на цінні папери тих концернів, які першими виходять на нову фондову біржу. Серед китайських дрібних інвесторів попит на відповідні акції, як повідомляють, перевищив пропозицію в 1700 разів. При цьому, видається, що ідея китайської влади – направити приватний капітал в галузі і компанії, які уряд в Пекіні вважає головними для зростання і глобального економічного впливу – вже успішно спрацювала.

Біржа Star Market – важливий крок на шляху Китаю до досягнення амбітної мети: в найближчі роки стати світовим лідером у визначальних майбутнє галузях промисловості. Передумовою для цього, ймовірно, є той факт, що китайські інтернет-гіганти, такі як Alibaba, JD.com або місцева пошукова система Baidu, залучили мільярди доларів, успішно вийшовши на фондовий ринок. Тільки вони зробили це на Уолл-стріт, а для невеликих компаній такий шлях дуже складний і доріг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті