Захворіло у світі
5,717,575
Померло у світі
356,213
Вилікувалось у світі
2,367,777
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
У падінні ВВП Білорусі винна брудна російська нафта

У падінні ВВП Білорусі винна брудна російська нафта

Експорт «Білнафтохіму» впав на $800 млн за підсумками l півріччя

У падінні ВВП Білорусі винна брудна російська нафта
фото www.flickr.com/photos/130584335@N08

Експорт продукції концерну «Белнефітехім» обвалився на $800 млн через поставки неякісної нафти з Росії. Про це заявив міністр економіки Білорусь Дмитро Крутий, передає «Хартія’97».

У зв’язку із цим ВВП Білорусі за l півріччя 2019 року зріс менше, ніж очікували: за прогнозом зростання повинен було становити 1,8%, в реальності – 0,9%.

Міністр назвав галузі, які стали аутсайдерами: це Мінпром і концерн «Білнафтохім». На думку Крутого, на економічні результати помітно вплинули зовнішні чинники.

«Є об'єктивний фактор – фактор брудної нафти, це квітень-травень. Ми змушені були власну нафту, яку ми видобуваємо, частково переробляти на свої заводи, існували в режимі певних обмежень поставок. Якщо ми подивимося експортну статистику, то по «Білнафтохіму» це мінус $800 млн у порівнянні з минулим роком. Звичайно, перекрити такі обсяги за рахунок інших секторів було дуже складно».

Нагадаємо: у квітні «Белнефтехим» повідомив про те, що по «Дружбі» з Росії надходить брудна російська нафта Urals. 24 квітня прокачування неякісної нафти в Білорусь і європейським споживачам призупинили. Після цього Білорусь і Росія домовилися очистити трубопровід від 1,3 млн т неякісної нафти за допомогою реверсної схеми.

Минулого місяця Росія заявила, що готова поставити на НПЗ «Нафтан» у Білорусі 30 00 тонн нафти, недопоставленої через забруднення нафтопроводу «Дружба» хлорорганічними залишками,

В липні білоруський оператор нафтопроводу «Дружба» – «Гомельтранснафта Дружба» – повідомив про повне очищення від забрудненої нафти, яка надійшла з Росії наприкінці квітня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті