В Ірані повідомили, що спіймали 14 шпигунів ЦРУ, деяких засуджено до страти
В США відхрещуються від звинувачень і стверджують, що ця інформація - вигадка

В Ірані ймовірно затримано 17 агентів Центрального розвідуправління США. Деяким з них винесено смертні вироки, повідомило іранське інформагентство FARS, на яке посилається Deutsche Welle.
Зазначається, що спіймані шпигуни діяли в економічній, атомній, інфраструктурній та військовій сферах, де займалися збором засекречених даних, йдеться в заяві міністерства інформації Ірану.
Представник іранської розвідки зазначив, що деякі з агентів ЦРУ перейшли на бік Ірану та зараз працюють проти США. Він також роздав журналістам диск з відеозаписом нібито іноземної шпигунки, яка працює на ЦРУ. На диску також містяться імена кількох співробітників посольств США у Туреччині, Індії, Зімбабве та Австрії, які, як стверджується, зв'язувались зі шпигунами в Ірані.
Президент США Дональд Трамп заперечив обвинувачення Тегерана.
«Заява Ірану про затримання шпигунів ЦРУ є абсолютно неправдивою. Нуль правди. Просто більше брехні і пропаганди», – написав президент у Twitter. Він зазначив, що іранський режим поводиться неадекватно через передчуття поразки.
«Їхня економіка мертва, і буде ще у гіршому стані. Іран – це цілковитий хаос!» – додав Трамп.
У червні колишній співробітник центру авіації та космонавтики іранського Міноборони Джалал Хаджі Завар був страчений у в'язниці міста Кередж – трибунал визнав його винним в роботі на ЦРУ. Під час обшуку в будинку Хаджі Завара були виявлені матеріали та обладнання для стеження, а пізніше він дав свідчення. Його екс-дружину засудили до 15 років в'язниці за співучасть в шпигунстві.
Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився виконувати частину зобов'язань в рамках Іранської ядерної угоди, з якої США вийшли в травні 2018 року. У відповідь на це Вашингтон посилив санкції проти Ірану і направив в регіон військові кораблі і бомбардувальники.
За останній місяць загроза військового конфлікту в регіоні знову посилилася. 13 червня було здійснено напади на два нафтові танкери в затоці Омана. Вашингтон звинуватив у нападі Тегеран. Зокрема, в адміністрації США заявили, що на корпусі одного з постраждалих кораблів виявлено точно такий вибуховий пристрій, який місяць тому використовувався під час нападу на танкери біля берегів ОАЕ.
Пізніше американські ЗМІ повідомили, що Іран збив американський безпілотний літальний апарат в міжнародному повітряному просторі над Ормузькою протокою. США були готові завдати військового удару по Ірану за збитий дрон, проте в останні хвилини президент Дональд Трамп його скасував.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].