Захворіло у світі
862,234 особи
Померло у світі
42,404 особи
Вилікувалось у світі
178,836 осіб
Захворіло в Україні
669 осіб
Померло в Україні
17 осіб
Вилікувалось в Україні
10 осіб
Пожежа на російському АС-31, через яку загинули 14 підводників, сталася через конфлікт з Україною – «Ъ»

Пожежа на російському АС-31, через яку загинули 14 підводників, сталася через конфлікт з Україною – «Ъ»

Росія вимушено відмовилася від більш якісних батарей для своїх підводних човнів, які вироблялися в Україні

Пожежа на російському АС-31, через яку загинули 14 підводників, сталася через конфлікт з Україною – «Ъ»
фото pixabay.com

Російське Міноборони 2 липня повідомило про загибель 14 моряків на науково-дослідному глибоководному апараті АС-31 («Лошарік»). Основна причина смерті підводників – пожежа в акумуляторному відсіку, яка поширилася по всьому судну, повідомляв міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Пожежа могла статися через проблеми з однією з акумуляторних батарей при підйомі апарату з глибини, розповіло джерело в суднобудівній галузі.

Експерти пізніше встановили, що вибухнула акумуляторна батарея. Джерела «Коммерсанта», близькі до технічного розслідування, стверджують, що вибух був дуже потужним.

«Коммерсант» пише, що раніше АС-31 комплектувалися українськими срібно-цинковими акумуляторами. Після загострення відносин між Росією і Україною батареї замінили на російські літій-іонні, які виробляє петербурзький завод «Ригель».

Як випливає з даних видання, цієї трагедії могло б не статися, якби не конфлікт з Україною, через який Росія вимушено відмовилася від батарей для своїх підводних човнів українського виробництва. В РФ зробили ставку на імпортозаміщення, довелося швидко шукати внутрішній резерв, який мій не відповідати нормам.

Експерти, за даними джерела «Коммерсанта», знайшли в документах до продукції «Рігеля» сертифікати про пройдені випробування на вибухобезпечність. «Коммерсант» уточнює, що при цих випробуваннях не були присутні представники замовника – Міноборони. Слідство з'ясовує, хто і як проводив тести.

Серед загиблих було сім капітанів першого рангу, два Героя Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію