«Нафтогаз» презентував нову стратегію газовидобування

«Нафтогаз» презентував нову стратегію газовидобування

Цей план дій, який було прийнято як керівництво до дії, розрахований на найближчі 2-3 роки

«Нафтогаз» презентував нову стратегію газовидобування
Фото: УНІАН

НАК «Нафтогаз України» запропонувала нову стратегію видобутку газу в Україні, згідно з якою всі фінансові зусилля компанія направлятиме на інтенсифікацію видобутку на ефективних родовищах, а успішність виконання програми буде оцінюватися не в видобутих кубометрах блакитного палива, а у фінансовому результаті компанії. Про це повідомляє УНІАН. 

«Фокус нової стратегії – максимум повернення інвестицій, це здається очевидною річчю. Але це для державної компанії зміна парадигми, оскільки люди звикли дивитися і вимірювати ефективність в кубах і в метрах. Я хочу вимірювати ефективність дохідної складової в грошах», – повідомив керівник газового інтегрованого бізнесу компанії «Нафтогаз України» Андрій Фаворов.

Задля отримання позитивних результатів, компанії доведеться вжити низку заходів.

По-перше – утримання базового рівня видобутку через продовження операцій по інтенсифікації та інвестиції в розширення вузьких місць в інфраструктурі.

«З нашого портфеля в 3500 свердловин близько 7% дають 50% видобутку. Раціональний хід – сфокусувати свою увагу на даній свердловині, а не гнатися за всім. Ми бачимо, що операції з гідророзриву пласта, колтюбінгу дають від 100 до 1000% зворотності. Термін окупності менш як місяць», – пояснив він.

Крім того, «Нафтогаз» зосередиться на впровадженні діджиталізації на родовищах та оновлення ІТ-інфраструктури системи видобутку, щоб зменшити свої витрати. Також буде нарощуватися видобуток скрапленого газу і газоконденсату, оскільки за сприятливої ситуації на ринку це вигідніше за звичайний газ.

Також топ-менеджер компанії підкреслив, що до співпраці на виснажених, нетрадиційних або великих родовищах залучатимуться провідні світові галузеві компанії. Для отримання нових знань, компанія використовує контракти зі збільшення видобутку (PEC), угоди про розподіл продукції.

Фаворов зазначив, що цей план дій, який був затверджений наглядовою радою компанії та прийнятий як керівництво до дії, розрахований на найближчі 2-3 роки. 

Нагадаємо: з 1 серпня цього року «Нафтогаз» знижує максимальні ціни для промспоживачів  на 7,2% – до 6244,8 гривні з 6727,2 гривні за 1000 куб. м. газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло