ВСУ визнав земельну ділянку біля метро «Осокорки» сквером

ВСУ визнав земельну ділянку біля метро «Осокорки» сквером

Апеляційний суд до цього постановив частково задовольнити позов забудовника і скасувати постанову про надання статусу скверу даній земельній ділянці

ВСУ визнав земельну ділянку біля метро «Осокорки» сквером
Фото: pixabay.com

Верховний суд (ВСУ) визнав земельну ділянку біля метро «Осокорки» сквером. Про це повідомляє прес-служба ВСУ.

ВСУ скасував постанову апеляційної інстанції, яка відмінила рішення Кабміну про надання земельній ділянці біля станції метро «Осокорки» статусу скверу, через позов забудовника.

ВСУ в складі колегії суддів Касаційного адмінсуду скасував постанову апеляційної інстанції, яка частково задовольнила позов ТОВ «Скай-Буд ЛТД» про скасування рішення Київської міськради про надання статусу скверу земельній ділянці біля станції метро «Осокорки» в Дарницькому районі Києва.

Згідно з текстом постанови суду, рішенням від 25 січня 2016 року Київський апеляційний суд задовольнив позов Київради про визнання законним рішення про надання статусу скверу земельній ділянці площею 0,6247 га біля станції метро «Осокорки».

Не погоджуючись з рішенням суду, «Скай-Буд ЛТД» подав апеляційний позов про перегляд справи, обґрунтовуючи неправомірність рішення Київради нововиявленими обставинами у вигляді постанови Господарського суду Києва від 13 березня 2017 року, яким, зокрема, було визнано незаконним розірвання договору між Київрадою і «Скай Буд ЛТД» про оренду зазначеної ділянки.

Внаслідок перегляду справи з урахуванням нововиявлених обставин Шостий апеляційний суд постановив частково задовольнити позов забудовника і скасувати постанову Київради про надання статусу скверу вказаній ділянці, враховуючи похідний характер такого рішення.

Однак Верховний суд виніс вердикт, що апеляційна інстанція помилково визнала рішення Госпсуду нововиявленою обставиною.

«Оскільки рішення Господарського суду Києва від 13 березня 2017 року набуло законної чинності 5 квітня 2018 року, та обставина, на яку посилається ТОВ в заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, не існувало під час розгляду і винесення рішення по справі, а саме на момент прийняття постанови Київського апеляційного суду від 25 січня 2016 року», – наголошується в тексті документа.

Детальніше про припинення прав оренди земельних ділянок та незаконні забудови читайте у матеріалі Mind «Стоп-будівництво: чому досвід з Войцеховським навчив столичну владу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті