Tokyo Electric Power оголосила про наміри демонтувати АЕС «Фукусіма-2»

Tokyo Electric Power оголосила про наміри демонтувати АЕС «Фукусіма-2»

Демонтаж обійдеться у $2,5 млрд, на повний демонтаж та усунення наслідків аварії треба понад 40 років

Tokyo Electric Power оголосила про наміри демонтувати АЕС «Фукусіма-2»
фото www.flickr.com/photos/simplyinfo

Оператор атомної станції, зруйнованої землетрусом 2011 року і цунамі, заявив, що виведе з експлуатації ще чотири реактори в північно-східній Японії на додачу до вже списаних. Про це повідомляє TheNews&Observer.

Компанія Tokyo Electric Power Company Holdings заявила, що остаточне рішення про демонтаж чотирьох реакторів на АЕС «Фукусіма» буде офіційно схвалено на засіданні ради директорів наприкінці цього місяця.

Видання зазначає, що під час катастрофи в трьох реакторах відбулись обвали, в четвертому зруйнувалась конструкція. Усі шість реакторів, в тому числі, які наразі виводяться з експлуатації, будуть демонтовані в процесі, який триватиме десятиліття.

Президент TEPCO Томоакі Кобаякава  сказав губернатору Фукусіми, що на це та на усунення наслідків аварії піде близько 40 років. Також у планах компанії – зведення нового підприємства для зберігання відпрацьованого палива.

Демонтаж «Фукусіма-2» ,за підрахункам компанії, обійдеться у 280 млрд єн ($2,5 млрд) на додачу до 22 трлн єн ($200 млрд), необхідних для очистки на зруйнованій АЕС.

Згідно із планом, усі 10 реакторів в префектурі будуть демонтовані.

Інші оператори АЕС також вирішили вивести з експлуатації застарілі реактори через величезні видатки,щоб відповідати новим стандартам безпеки, введеним після катастрофи, що робить атомну енергетику наваго менш дорогою.

З 54 працездатних комерційних реакторів, які працювали в Японії до аварії на Фукусімі, 24 з них (включно з вищезгаданими 10, операторами яких є TEPCO) призначені для утилізації.

Тим не менш, уряд прем’єра Сіндзо Абе вважає, що ядерна енергетика потрібна,і до 2030 року вона має становити 20-22% енергетичного балансу Японії.

Аварія на АЕС «Фукусіма-1» визнана найбільшою за останні 25 років після катастрофи на АЕС у Чорнобилі. Після землетрусу магнітудою 9,0 гігантська хвиля заввишки 15 м затопила енергоблоки станції, викликала відключення електропостачання, що призвело до зупинки системи охолодження реакторів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло