Захворіло у світі
13,106,569
Померло у світі
573,042
Вилікувалось у світі
7,257,369
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Стандарти кредитування для корпоративних позичальників майже не змінилися у ІІ кварталі – НБУ

Стандарти кредитування для корпоративних позичальників майже не змінилися у ІІ кварталі – НБУ

Банки очікують, що у ІІІ кварталі попит на всі види кредитів бізнесу зростатиме

Стандарти кредитування для корпоративних позичальників майже  не змінилися у ІІ кварталі  – НБУ
Фото: pixabay.com

Стандарти кредитування у ІІ кварталі 2019 року для корпоративних позичальників не змінилися в 92% опитаних банків.

Про це йдеться у опитуванні Національного банку України (НБУ) про умови банківського кредитування.

Кожен п’ятий банк повідомив, що до позичальників  –  малих та середніх підприємців (МСП) вимоги несуттєво пом’якшилися, а кожен десятий знизив їх за кредитами у гривні. Така ж частка опитаних посилила стандарти для великих боржників, за довгостроковими й валютними позиками. 

Основні причини пом’якшення кредитної політики респондентів – посилення конкуренції між банками, позитивні очікування економічного розвитку в цілому та конкурентний тиск з боку небанківських установ.

Очікування респондентів на ІІІ квартал досить точно повторюють результати ІІ кварталу.

Загалом банки вважають, що у ІІІ кварталі стандарти кредитування для бізнесу не зміняться (75%).

Хоча 19% опитаних збираються посилювати вимоги до кредитів у валюті, а 16% – до довгострокових позик. На думку банків, незначного зниження кредитних стандартів можна очікувати для кредитів МСП, короткострокових та гривневих позик.

Більшість опитаних (83%) заявили, що у ІІ кварталі рівень схвалення заявок на кредити бізнесу не змінився.

Водночас ІІ квартал поспіль фінустанови заявляють про незначне збільшення рівня схвалення заявок у сегментах МСП, короткострокових та гривневих позик.

Уперше за останній рік банки зазначили, що цінові умови схвалення кредитних заявок бізнесу послабилися через зниження відсоткових ставок.

Попит на корпоративні кредити у ІІ кварталі збільшився. Про це заявили 42% опитаних, баланс відповідей становив 13%. Ідеться про кредити як МСП, так і великим підприємствам. 

Проявляється тенденція кредитного попиту МСП: останній рік баланс відповідей зменшувався.

Потреба підприємств у капітальних інвестиціях та обіговому капіталі мала б активно стимулювати попит, однак, зі слів банків, кредити від банків-конкурентів та зростання відсоткових ставок продовжували стримувати його. 

Попит великих підприємств на кредити зростає протягом року, хоча останні ІІ квартали дедалі менш переконливо. Головними чинниками респонденти вважають потреби великого бізнесу в оборотному капіталі, коштах для інвестицій та реструктуризації боргів. 

Банки очікують, що у ІІІ кварталі попит надалі зростатиме на всі види кредитів бізнесу.

Найбільше – на кредити МСП (27%), короткострокові (24%) та гривневі позики (19%). 

Опитування про умови банківського кредитування – це аналітичний звіт за результатами анкетування банків, яке щокварталу проводить Національний банк України. 

Звіт містить оцінку стану банківського кредитного ринку у ІІ кварталі 2019 року та очікувань на ІІI квартал 2019 року. Опитування проводилося з 19 червня до 10 липня 2019 року серед кредитних менеджерів 50 банків. 

Відповіді надали всі респонденти, їхня частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 99%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами НБУ.

Нагадаймо: банки також розповіли про очікування від кредитування, ризики, боргове навантаження та про кредитування домогосподарств.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті