Стандарти кредитування для корпоративних позичальників майже не змінилися у ІІ кварталі – НБУ
Банки очікують, що у ІІІ кварталі попит на всі види кредитів бізнесу зростатиме

Стандарти кредитування у ІІ кварталі 2019 року для корпоративних позичальників не змінилися в 92% опитаних банків.
Про це йдеться у опитуванні Національного банку України (НБУ) про умови банківського кредитування.
Кожен п’ятий банк повідомив, що до позичальників – малих та середніх підприємців (МСП) вимоги несуттєво пом’якшилися, а кожен десятий знизив їх за кредитами у гривні. Така ж частка опитаних посилила стандарти для великих боржників, за довгостроковими й валютними позиками.
Очікування респондентів на ІІІ квартал досить точно повторюють результати ІІ кварталу.
Загалом банки вважають, що у ІІІ кварталі стандарти кредитування для бізнесу не зміняться (75%).
Хоча 19% опитаних збираються посилювати вимоги до кредитів у валюті, а 16% – до довгострокових позик. На думку банків, незначного зниження кредитних стандартів можна очікувати для кредитів МСП, короткострокових та гривневих позик.
Більшість опитаних (83%) заявили, що у ІІ кварталі рівень схвалення заявок на кредити бізнесу не змінився.
Водночас ІІ квартал поспіль фінустанови заявляють про незначне збільшення рівня схвалення заявок у сегментах МСП, короткострокових та гривневих позик.
Уперше за останній рік банки зазначили, що цінові умови схвалення кредитних заявок бізнесу послабилися через зниження відсоткових ставок.
Попит на корпоративні кредити у ІІ кварталі збільшився. Про це заявили 42% опитаних, баланс відповідей становив 13%. Ідеться про кредити як МСП, так і великим підприємствам.
Проявляється тенденція кредитного попиту МСП: останній рік баланс відповідей зменшувався.
Потреба підприємств у капітальних інвестиціях та обіговому капіталі мала б активно стимулювати попит, однак, зі слів банків, кредити від банків-конкурентів та зростання відсоткових ставок продовжували стримувати його.
Попит великих підприємств на кредити зростає протягом року, хоча останні ІІ квартали дедалі менш переконливо. Головними чинниками респонденти вважають потреби великого бізнесу в оборотному капіталі, коштах для інвестицій та реструктуризації боргів.
Банки очікують, що у ІІІ кварталі попит надалі зростатиме на всі види кредитів бізнесу.
Найбільше – на кредити МСП (27%), короткострокові (24%) та гривневі позики (19%).

Опитування про умови банківського кредитування – це аналітичний звіт за результатами анкетування банків, яке щокварталу проводить Національний банк України.
Звіт містить оцінку стану банківського кредитного ринку у ІІ кварталі 2019 року та очікувань на ІІI квартал 2019 року. Опитування проводилося з 19 червня до 10 липня 2019 року серед кредитних менеджерів 50 банків.
Відповіді надали всі респонденти, їхня частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 99%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами НБУ.
Нагадаймо: банки також розповіли про очікування від кредитування, ризики, боргове навантаження та про кредитування домогосподарств.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].