Банки мали оптимістичні очікування стосовно зростання кредитування у ІІ кварталі 2019 року – опитування
Великі банки вважають, що всі ризики підвищилися, окрім валютного

Банки мали оптимістичні очікування стосовно зростання фондування та кредитування у ІІ кварталі цього року. Про це йдеться у опитуванні Національного банку України (НБУ) про умови банківського кредитування.
Респонденти розраховували на збільшення позик населенню та бізнесу (49% та 37% відповідно). Тенденція зберігається 13 кварталів поспіль у роздрібному сегменті й 11 – у корпоративному.
Окремі великі банки песимістично налаштовані стосовно якості кредитного портфеля домогосподарств, тому баланс відповідей вперше за три роки був таким низьким – 2%. Водночас більшість респондентів не очікує змін якості кредитів бізнесу.
Дві третини опитаних передбачає, що приплив депозитів населення та коштів бізнесу збережеться й надалі (48% та 31% відповідно)

Боргове навантаження в корпоративному секторі у ІІ кварталі вважали високим 18% респондентів, а кварталом раніше – 27%.
Частка банків, що вказали на високу закредитованість великих підприємств, також зменшилася, а саме з 49% квартал тому до 39% тепер.
Натомість боргове навантаження на малих та середніх підприємців (МСП) вважали низьким або середнім 92% опитаних: баланс відповідей був рекордно низьким за весь період спостережень.
Оцінка закредитованості домогосподарств продовжує знижуватися. 88% банків вважали її рівень низьким або середнім. Баланс відповідей був від’ємним ІІІ квартал поспіль.

Найпомітнішим стало збільшення кредитного ризику (40%), хоча в минулому кварталі банки очікували його значного зниження. Злам тенденції відбувся в процентному, операційному та ризику ліквідності: минулого кварталу вони знижувалися, у цього разу зросли (15%, 14% та 12% відповідно). Як і у випадку із кредитним ризиком, оцінки великих банків визначили підсумковий результат опитування стосовно вказаних ризиків.
Банки очікують, що у ІІІ кварталі найзначніше може збільшитися валютний ризик (баланс відповідей 18%). Також можуть зрости кредитний та операційний ризики. Водночас, на думку респондентів, процентний і ризик ліквідності повинні знизитися

Опитування про умови банківського кредитування – це аналітичний звіт за результатами анкетування банків, яке щокварталу проводить Національний банк України.
Звіт містить оцінку стану банківського кредитного ринку у ІІ кварталі 2019 року та очікувань на ІІI квартал 2019 року. Опитування проводилося з 19 червня до 10 липня 2019 року серед кредитних менеджерів 50 банків.
Відповіді надали всі респонденти, їхня частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 99%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами НБУ.
Детальніше про вартість кредитів після зниження облікової ставки читайте у матеріалі Mind «Зниження облікової ставки НБУ: скільки коштуватимуть кредити».
Нагадаймо: банки також розповіли про стандарти кредитування для корпоративних позичальників та домогосподарств.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].