Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Стандарти кредитування домогосподарств у ІІ кварталі 2019 року не змінилися – опитування

Стандарти кредитування домогосподарств у ІІ кварталі 2019 року не змінилися – опитування

Банки очікують, що у ІІІ кварталі попит домогосподарств на кредити несуттєво збільшиться

Стандарти кредитування домогосподарств у ІІ кварталі 2019 року не змінилися – опитування
Фото: pixabay.com

Стандарти кредитування домогосподарств як у споживчому сегменті, так і в іпотечному у ІІ кварталі 2019 року не змінилися. Про це йдеться у опитуванні Національного банку України (НБУ) про умови банківського кредитування. 

Лише 15% банків звітували про послаблення внутрішніх нормативів та критеріїв відбору позичальників у споживчому сегменті через посилення конкуренції з іншими банками, позитивні очікування економічного зростання та підвищення платоспроможності споживачів. 

Водночас 97% опитаних повідомили, що в іпотечному сегменті стандарти кредитування не змінилися. Така тенденція спостерігається протягом останнього року. Тільки кожен десятий респондент очікує, що у ІІІ кварталі вимоги до кредитних заявок несуттєво пом’якшаться у споживчому кредитуванні та іпотечному.

Рівень схвалення заявок на споживчі кредити несуттєво збільшився у 23% респондентів, переважно банків з невеликими кредитними портфелями фізосіб.

Однак окремі великі банки вважали, що цінова політика у споживчому та  іпотечному кредитуванні стала жорсткішою через зростання відсоткових ставок та посилення вимог до застави.

VI кварталів поспіль рівень схвалення заявок на іпотеку практично не змінюється. 

Попит на споживчі кредити збільшився, особливо це стосується банків з великими роздрібними кредитними портфелями, про це заявили 38% респондентів.

Тенденція зростання попиту на споживчі кредити триває з III кварталу 2015 року. Хоча банки оптимістичні в прогнозах зростання попиту на іпотеку, уже ІІІ квартали поспіль вони констатують його незмінність. За результатами опитування, він не змінився у 84% опитаних. 

Найвагомішими факторами зростання попиту на споживчі кредити названі покращення споживчих настроїв та зростання витрат на товари тривалого вжитку.

На думку окремих банків-лідерів кредитування домогосподарств, у ІІ кварталі зростання відсоткових ставок негативно впливало на зміну попиту як на споживчі, так і на іпотечні позики. 

Банки очікують, що у ІІІ кварталі попит домогосподарств на кредити несуттєво збільшиться. 

Опитування про умови банківського кредитування – це аналітичний звіт за результатами анкетування банків, яке щокварталу проводить Національний банк України. 

Звіт містить оцінку стану банківського кредитного ринку у ІІ кварталі 2019 року та очікувань на ІІI квартал 2019 року. Опитування проводилося з 19 червня до 10 липня 2019 року серед кредитних менеджерів 50 банків. 

Відповіді надали всі респонденти, їхня частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 99%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами НБУ. 

Нагадаймо: банки також розповіли про очікування від кредитування, ризики, боргове навантаження та стандарти кредитування для бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті