Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Разумков: ринок землі потрібно відкривати, але не завтра

Разумков: ринок землі потрібно відкривати, але не завтра

За його словами, спочатку має бути напрацьована відповідна законодавча база

Этот материал также доступен на русском
Разумков: ринок землі потрібно відкривати, але не завтра
голова партії «Слуга Народу» Дмитро Разумков
Фото: УНІАН

Ринок землі в Україні повинен бути відкритий після створення відповідної законодавчої бази. Про це в ефірі програми «Право на владу» на каналі «1+1» заявив голова партії «Слуга Народу» Дмитро Разумков, передає Mind.

«Позиція нашої команд була наступною: ринок землі треба буде відкривати. Інше питання – те, на чому намагались піаритися наші опоненти –  що це не може бути завтра.  Тобто не буває так, що сьогодні ми говоримо про те, що сьогодні ринок потрібно відкрити,  а завтра ми його відкрили. Так не працює», – сказав Разумков.

При цьому він зазначив, що минулий парламент, з року в рік подовжуючи мораторій на продаж землі, так і  «не розробив законодавчу базу, яка б захищала власника – фізичну особу, захищала державні  інтереси… особливо в сьогоднішніх реаліях національні інтереси та національну безпеку».

За словами Разумкова «це ж законодавство має захищати та чітко регулювати умови взаємодії власника землі та можливого інвестора, вносячи відповідні обмеження, в тому числі, якщо ми говоримо про можливість впливати на ці процеси з боку нашого північного сусіда».

Він зазначив, що на сьогодні немає точної інформації про те, скільки землі перебуває у власності держави.

«Ми ж чудово розуміємо, що це корупційна складова. Що хтось приходить, комусь заносить – навіть називають конкретні цифри, скільки це коштує – і протягом n-ного проміжку часу обробляє цю землю, фактично заробляючи в чорну або в сіру».

Вирішення цього питання, – переконаний Разумков, –  повинно бути узгоджене з усіма зацікавленими особами: аграріями, власниками і з державою. Виходячи з цього і треба напрацьовувати законодавчу базу, і тільки після цього ухвалювати такі зміни.

Разумков не зміг відповісти на питання чи буде найближчим часом подовжено мораторій на продаж землі, зазначивши при цьому: «Я зараз не готовий на це відповісти. Я знаю, що на сьогоднішній момент працюють, достатньо ретельно, наші комітети, які займаються, в тому числі, и цим питанням».

При цьому голова партії «Слуга народу» висловився проти винесення питання про створення  ринку землі на референдум, підкресливши: «Я думаю, що це питання виносити на референдум…. буде важчко по одній простій причині  – на сьогоднішній момент ще не прийнято законодавство, яке це дозволить. Плюс це питання важливе і воно потребує обговорення. Я думаю, що цього не варто робити, але це моя позиція».

Нагадаємо, як повідомляв Mind, згідно даних обробки 100% електронних протоколів, за підсумками позачергових парламентських виборів партія «Слуга Народу» проводить до парламенту 254 народних депутатів. При цьому для формування парламентської більшості необхідно 226 депутатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті