Темпи трудової міграції зменшилися у 2019 році – НБУ

Темпи трудової міграції зменшилися у 2019 році – НБУ

Іноземці вклали в боргові облігації України $1,8 млрд

Темпи трудової міграції зменшилися у 2019 році – НБУ
Фото: pixabay.com

Темпи трудової міграції уповільнилися у 2019 році, про що свідчить сповільнення зростання обсягів переказів українських трудових мігрантів. Про це йдеться в інфляційної звіті Національного банку України (НБУ) за липень.

«Разом з тим в цілому зростання грошових переказів сповільнювався, що може свідчити про зниження інтенсивності міграційних процесів», – йдеться в звіті Нацбанку.

Темпи трудової міграції зменшилися у 2019 році – НБУ

На зростання темпів надходження валюти в Україну під виглядом заробітної плати, що свідчить про розширення послуг аутсорсингу українським ІТ-фахівцями. У той же час витрати валюти українців на подорожі навпаки впали.

«На відміну від експорту, зростання імпорту послуг сповільнювався. Така динаміка визначалася перш за все уповільненням зростання імпорту за статтею «подорожі», що, серед іншого, обумовлено зменшенням витрат подорожуючих », – повідомили в Нацбанку.

Також у звіті НБУ йдеться про те, що фундаментальний інфляційний тиск підтримувався високим споживчим попитом на тлі стійкого зростання доходів населення та поліпшення споживчих настроїв. Іншим чинником було подальше збільшення виробничих витрат, у тому числі на оплату праці.

Темпи трудової міграції зменшилися у 2019 році – НБУ

Так, згідно з результатами опитувань підприємств, вплив фактору «вартість трудових ресурсів» на оцінку зростання цін дещо збільшився, що відображало високі темпи зростання заробітних плат в економіці. З іншого боку, останнє також позначилося на посиленні впливу фактору «попит на вашу продукцію».  

Окрім того, у звіті НБУ повідомляється, що протягом січня-травня іноземці вклали в боргові облігації України $1,3 млрд, а в червні обсяг інвестицій в ці цінні папери склав ще $500 млн.

Темпи трудової міграції зменшилися у 2019 році – НБУ

Значний приплив валюти в українську економіку майже повністю був використаний на погашення раніше взятих боргів, через що на ринку спостерігався відтік валютного капіталу з економіки.

У той же час в Нацбанку відзначили, що приплив іноземних інвестицій в приватний сектор в Україні був незначним.

«Продовження зростання зацікавленості нерезидентів у ОВДП, номінованих у гривні підвищує ризики курсових коливань у випадку масового припливу чи відпливу капіталу. НБУ не виключає продовження купівлі нерезидентами ОВДП у національній валюті в значних обсягах, що матиме ефектом подальше зміцнення обмінного курсу. За реалізації такого сценарію НБУ матиме можливості швидшого зниження ставки та накопичення міжнародних резервів порівняно з базовим сценарієм», – йдеться у звіті.

Нагадаємо: 16 липня Міністерство фінансів за результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики залучило до державного бюджету 33,3 млрд грн, з яких 7,4 млрд в гривнях та $1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію