Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Влада Італії буде обкладати мільйонним штрафом судна з мігрантами, які заходять в її води

Влада Італії буде обкладати мільйонним штрафом судна з мігрантами, які заходять в її води

Відповідний законопроект схвалила нижня палата італійського парламенту

Влада Італії буде обкладати мільйонним штрафом судна з мігрантами, які заходять в її води
фото pixabay.com

Влада Італії буде накладати штраф до 1 млн євро на судна та організації, які рятують мігрантів у Середземному морі – в тому випадку, якщо вони без дозволу влади увійдуть в італійські територіальні води. Відповідний законопроект схвалила нижня палата італійського парламенту в четвер, 25 липня, передає Deutsche Welle з посиланням на агентство dpa.

Закон у разі його прийняття дозволить також конфіскувати судна рятувальників, які порушать заборону на вхід у італійські порти.

Тим самим уряд Італії посилює тиск на благодійні організації, які займаються порятунком нелегальних мігрантів у Середземному морі. У червні в країні був підписаний так званий декрет про безпеку, який дозволяє накладати на капітанів суден, які без дозволу перетнули морський кордон Італії, штраф від 10 до 50 тисяч євро. Для вступу в силу законопроект повинні підтримати ще й в італійському сенаті, де урядова коаліція також має більшість.

Як раніше повідомлялося, у червні італійська влада затримала німецького капітана судна Sea-Watch 3 Каролу Ракете з 40 мігрантами на борту, яких її судно в червні підібрало в Середземному морі біля берегів Лівії. Ракете взяла курс на Лампедузу, незважаючи на те, що судну було заборонено заходити в порт. За словами капітана, вона зробила це, бо «ніхто нас не чув, ніхто не хотів брати на себе відповідальність».

Карола Ракете була поміщена під домашній арешт 29 червня. Їй могли пред'явити звинувачення у сприянні нелегальній міграції. У разі визнання винною німецькій активістці загрожувало б до 10 років в'язниці. 2 липня Ракеті звільнили і депортували з Італії, а також виписали штраф в 16 666 евро. Адвокати капітана опротестували це рішення італійської влади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті