Захворіло у світі
6,382,952
Померло у світі
380,318
Вилікувалось у світі
2,731,342
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Польща платить молодим людям гроші, щоб вони не виїжджали з країни – CNN

Польща платить молодим людям гроші, щоб вони не виїжджали з країни – CNN

Бути молодим поляком – сьогодні в Польщі це прибуткова справа

Польща платить молодим людям гроші, щоб вони не виїжджали з країни – CNN
фото Shutterstock

Новий закон, який вступить в силу в Польщі цього тижня, зніме податок на прибуток приблизно з 2 млн молодих працівників, пише CNN.

Це спроба уряду зупинити драматичний «витік мізків», який Польща переживає з моменту свого вступу до Євросоюзу 15 років тому.

Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що звільнення від податків надасть молодим людям нові перспективи, «щоб вони відповідали тим [можливостям], які є на Заході».

Поляки у віці до 26 років, які заробляють менше 85 528 польських злотих ($22 547) на рік, будуть звільнені від сплати податку на прибуток у 18% з 1 серпня. Ця допомога дуже щедра, враховуючи, що середня польська зарплата становить трохи менше 60 000 злотих ($15 700) на рік.

Уряд заявив, що право на отримання такої допомоги матимуть близько 2 млн людей.

Коли Польща вступила в ЄС у 2004 році, її громадяни отримали право працювати в країнах блоку без візи.

Виступаючи за прийняття нового закону в парламенті, Моравецький сказав, що за останні 15 років з Польщі виїхали 1,7 млн чоловік. «Наче все місто Варшава виїхало... це гігантська втрата», – сказав він.

Результат негативно вплинув на економіку. «За останні 3-4 роки ми почали відчувати нестачу працівників і усвідомили, що нам потрібні ці люди», – сказала Барбара Янцевич, яка очолює відділ досліджень економіки міграції у Варшаві.

Кінга Кітовська – одна з тих, хто виїхав з країни. 22-річний корпоративний аналітик приїхала вчитися в Лондон і залишилася тут працювати в сфері фінансів.

Хоча вона вважає, що пропозиція уряду щедра, але цього буде недостатньо, щоб переконати її повернутися.

«Щоб змусити молодь залишитися в країні, потрібно створювати можливості і відкривати нові сектори, привабливі для молоді», – зазначає вона.

«Я шукаю можливості, а не гроші в короткостроковій перспективі», – сказала вона. Роботи, яку вона отримала в Лондоні, в Польщі взагалі не існує.

Великобританія є найпопулярнішим напрямком для польських мігрантів з 2004 року: майже 1 мільйон в даний час проживає на Британських островах. Незважаючи на значні економічні успіхи, досягнуті Польщею в останні роки, зарплата в Великобританії все ще значно вища.

«Податкові пільги на 18% – це багато, але вони все ще не закривають розрив у доходах між Польщею та Великобританією», – сказала Барбара Янцевич.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті