Британія виділила додаткові $2,6 млрд на підготовку до Brexit

Британія виділила додаткові $2,6 млрд на підготовку до Brexit

Якщо ЄС не перегляне попередню угоду, Британії доведеться вийти з блоку без угоди

Британія виділила додаткові $2,6 млрд на підготовку до Brexit
фото www.flickr.com/photos/housebuyfastworthing

Уряд Великобританії виділяє додаткові 2,1 млрд фунтів ($2,6 млрд) для підготовки до можливого виходу країни з ЄС без угоди з Брюсселем. Про це повідомляє Reuters.

«Уряд Сполученого Королівства подвоїв витрати на підготовку до Brexit без укладання угоди. З них 1,1 млрд фунтів підуть на поліпшення прикордонної та митної інфраструктури та забезпечення доступу до критично важливих медичних товарів», – йдеться в повідомленні казначейства країни.

Новий прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон пообіцяв вивести Британію з ЄС до 31 жовтня за будь-яких умов, навіть без угоди, якщо ЄС не поголився переглянути умови угоди.

 «Залишилось 92 дні до виходу Великобританії з ЄС, важливо посилити планування, щоб переконатись, що ми готові, – сказав міністр фінансів Сажид Давід. – Ми хочемо досягти хорошої угоди… Але як нам це не вдасться, нам доведеться піти без угоди взагалі».

Багато інвестор вважають, що безладний Brexit спричинить «шокові хвилі» в світовій економіці, призведе до рецесії британської економіки, потрясе фінансові ринки та ослабить позиції Лондону як повідного міжнародного фінансового центра.

Прибічники Brexit говорять, що хоче певні труднощі звісно будуть, але вже за короткий час Сполучене Королівство процвітатиме, якщо країна вийде з блоку.

Мінфін Британії заявив, що з виділених коштів 434 млн фунтів підуть на забезпечення поставок життєво важливих ліків та медичних виробів у країну, 138 млн – на одну з найбільших рекламних кампаній, 344 млн фунтів – на нові прикордонні та митні операції,включно з наймом додаткових 500 прикордонників.

Також Мінфін заявив, що 1 млрд фунтів буде виділений урядовим департаментам і автономним адміністраціям в Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії для підвищення їхньої готовності.

Опозиційна лейбористська партія назвала витрати «жахливим марнотратством», оскілки більшість законодавців в парламенті ясно заявили про свій намір блокувати вихід без угоди.

Нагадаємо: раніше прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон в рамках підготовки до виходу країни з ЄС без угоди запустить рекламну кампанію, на яку в найближчі три місяці буде витрачено 100 млн фунтів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію