Захворіло у світі
1,464,852
Померло у світі
85,397
Вилікувалось у світі
315,105
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Недофінансування прикордонної служби майже 1 млрд грн – Дейнеко

Недофінансування прикордонної служби майже 1 млрд грн – Дейнеко

Керівництво відомства сподівається на зміни до бюджету

Недофінансування прикордонної служби майже 1 млрд грн – Дейнеко
Сергій Дейнеко
Фото: УНІАН

Недофінансування Державної прикордонної служби (ДПСУ) складає 938 млн грн. Про це у інтервю BBC News Україна розповів голова ДПСУ Сергій Дейнеко. 

За словами Дейнеко, ситуація з фінансуванням прикордонної служби катастрофічна, адже на даний момент борги щодо невиплати підлеглим грошової допомоги на оздоровлення, які накопичилися, становлять 291,4 млн грн. Прикордонники з березня цього року не отримують цю допомогу.

Також, серед найбільш болючих питань сьогодні – забезпечення паливного-мастильними матеріалами. 

«От коли я був у Латвії, мене привезли на ділянку латвійсько-російського кордону. Ми були на підрозділі, який охороняє 23 км ділянки кордону. І коли я запитав, а скільки літрів пального вони витрачають на місяць для охорони ділянки у 23 км, то отримав відповідь, що від 1300 до 1500 л. Для порівняння ми, на жаль, можемо максимально забезпечити для такого ж підрозділу 300 л», – підкреслив голова ДПСУ.

На думку Дейнеко, така ситуація склалася через вибори у 2019 році та очікування деяких політиків на підтримку військових.  

«П'ятий президент Петро Порошенко обіцяв прикордонникам підняти зарплату на 30%, як і всім іншим військовим. Тільки в інших структурах виявився кращий запас міцності, як наприклад, у Міністерства оборони», – підкреслив Дейнеко.

На лінії зіткнення військовослужбовець Збройних сил (ЗСУ) отримує щомісячну доплату в 17000 грн. Прикордонник отримує 10000 грн. На другій лінії військовослужбовець ЗСУ отримує 6500 грн, прикордонник – 4 500 грн.

«Заборгованість по цій винагороді перед особовим складом, який несе службу в зоні ООС, складає з 1 березня 159 млн грн. І ця сума тільки накопичується. У нас виникла диспропорція, як наслідок – ми спостерігаємо відтік кадрів», – розповідає він.

Для вирішення цього питання, керівництво ДПСУ намагається взяти фінансування з IV кварталу і посунути наперед, аби можна було б хоч якось людям повернути борги.

«Дуже важка ситуація, адже я доводжу до підлеглих завдання і позицію президента України, який щиро хоче змін в країні, побороти корупцію на всіх рівнях, припинити розкрадання держбюджету, вимагає від нас зробити все, аби знищити контрабанду як явище. Ви ж розумієте, що прикордонник у цій боротьбі посідає не останнє місце, від нього багато залежить. І коли я звертаюся до підлеглих і закликаю їх бути чесними, жити чесно на зарплату і любити свою державу, і водночас кажу: а гроші я вам дам у наступному році – це ненормально», – пояснює керівник Держприкордонслужби.

Прикордонній службі не вистачає майже 1 млрд грн на цей рік. Керівництво відомства сподівається на зміни до бюджету.

За його словами, повинні бути внесені зміни до бюджету. Задля зміни ситуації доведеться урізати закупівлю паливо-мастильних матеріалів, окрім того постраждає й питання будівництва житла.

Нагадаємо: 14 червня президент Володимир Зеленський призначив головою Держприкордонслужби Сергія Дейнеко. До цього, 31 травня було звільнено Петра Цигикала з посади голови Державної прикордонної служби України. Ще одним своїм указом президент звільнив Цигикала з військової служби в запас із правом носіння військової форми. Цигикал очолював Держприкордонслужбу з липня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію