Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
723,740 осіб
Померло у світі
34,018 осіб
Вилікувалось у світі
152,042 особи
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
«Дружбу» повністю очистили від брудної нафти

«Дружбу» повністю очистили від брудної нафти

«Транснєфть» заявила, що прокачала цією трубою на експорт більше,ніж до виявлення забруднення

«Дружбу» повністю очистили від брудної нафти
фото www.flickr.com/photos/130584335@N08

«Транснєфть» в липні прокачала по північній трубі «Дружба» (Білорусія, Польща, Німеччина) більше сировини, ніж до забруднення російської нафти діхлоретаном в квітні. Про це, як повідомляють «Вєдомості» свідчать дані ЦДУ ПЕК.

До Німеччини «Транснєфть» прокачала 1,6 млн тонн – на 4,8% більше, ніж в квітні. До Польщі було відвантажено на 4% більше (1,3 млн тонн), а в Чехії – на 15% (331 000 тонн).

Поставки по південному маршруту (Словаччина, Угорщина і Чехія), з яким у держкомпанії було найменше проблем, виявилися на чверть меншою, ніж у квітні. Але загальна прокачування по «Дружбі» в липні була більшим, ніж в квітні і травні.

Проблеми з прокачуванням у «Транснєфті» почалися 19 квітня, коли «Белнефтехим» виявив в російській нафті аномально високу частку хлорорганічних сполук. 24 квітня Польща та інші країни призупинили прокачування російської нафти. У травні до Польщі і Німеччини по «Дружбі» не надійшло жодної тонни нафти, а експорт по трубі в Угорщину, Чехію і Словаччину знизився в 2-3 рази.

Для вирішення інциденту Словаччина, Угорщина і Чехія погодилися продовжити прокачування брудної нафти і зберігали її в своїх резервуарах, щоб потім змішати її з чистою і отримувати придатну до переробки суміш. Польща і Білорусь віддали перевагу реверсом прокачати брудну нафту назад в Росію. Цей процес повинен завершитися до середини серпня, говорив головний інженер «Гомельтранснафта Дружба» Андрій Вериго.

Незважаючи на те що нафта надходила в далеке зарубіжжя за «Дружбі» не повний квітень, а лише до 24 числа, за цей місяць було прокачано на 20-40% більше нафти, ніж в березні, свідчать дані ЦДУ ПЕК. Порівняти прокачування з аналогічним періодом 2018 року є неможливим – ЦДУ ПЕК цю інформацію не розкриває.

Повністю відновила прокачування нафтопроводами «Транснєфті» ще одна держкомпанія – «Роснєфть». У липні вона збільшила транспортування на експорт по трубопроводах на 2,5% до квітня – до 5,1 млн тонн. Відновили прокачування «Сургутнєфтєгаз», «Газпром нєфть», «Русснєфть» і «Татнєфть». Лише «Лукойл» в липні експортував по трубах «Транснефти» на 12% менше – 263 800 тонн.

Як повідомлялось, рада директорів «Транснєфті» визначила розмір компенсацій нафтовикам за забруднення «Дружби»: до $ 5 за барель брудної нафти. Всього в нафтопроводі було забруднено 3 млн т нафти, говорив віце-президент «Транснефти» Сергій Андронов. Білоруська «Гомельтранснафта Дружба» називала 5 млн т. Якщо виходити з оцінки російської компанії, «Транснефть» виплатить нафтовикам до $330 млн, білоруської – до $550 млн.

Нагадаємо: 31 липня «Укртранснафта» отримала від російської компанії 2,3 млн євро часткової компенсації,

Посол Росії в Білорусії Дмитро Мезенцев 1 серпня заявив, що Росія не заперечує право білоруської сторони на отримання компенсації, збитки будуть компенсовані після остаточного підрахунку. Як заявляє білоруська сторона, її збитки складаються і в тому, що неякісна нафта привела до поломки обладнання на нафтопереробних заводах Білорусії, оцінити втрати від цього білоруська сторона зможе лише восени, коли заводи припиняться на капітальний ремонт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію