Регулятор у США не дасть дозвіл Boeing 737 Max на польоти до 2020 року - WSJ

Регулятор у США не дасть дозвіл Boeing 737 Max на польоти до 2020 року - WSJ

Необхідно провести додаткові тести для пілотів, які займуть не менше трьох місяців

Регулятор у США не дасть дозвіл Boeing 737 Max на польоти до 2020 року - WSJ
фото cbs news

Фахівці Федерального авіаційного агентства США (FAA) не видадуть сертифікат на відновлення польотів Boeing 737 Max до початку 2020 року. Про це повідомляє Wall Street Journal, на яку посилається РБК. Для отримання дозволу на експлуатацію необхідні додаткові тести для випробування устаткування літаків.

Раніше фахівці досліджували систему польотного контролю MCAS, неполадки якої призвели до двох авіакатастроф. Тепер потрібно перевірити інші програми, пов'язані з управлінням літаком. Співрозмовник видання зазначив, що мова йде в тому числі про внесення змін до конструкції панелі управління, щоб одночасно задіяти під час польоту два бортових комп'ютери.

Крім цього на симуляторах видно, наскільки швидко пілоти можуть реагувати на різні екстремальні ситуації, пов'язані з виходом з ладу різних елементів обладнання. Йдеться навіть про варіанти, які навряд чи відбудуться один раз зі ста мільйонів польотів. Наприклад, при випробуванні системи MCAS лише один з трьох пілотів-експертів FAA зміг впоратися з виниклою проблемою. При цьому йому знадобилося на виправлення ситуації набагато більше часу, ніж передбачено нормативом. В небі, як вважають в управлінні, це призведе до катастрофи.

Спочатку передбачалося, що сертифікат на відновлення польотів буде виданий вже в цьому році, однак останні випробування показали необхідність додаткових тестів, які займуть не менше трьох місяців.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року в Індонезії в результаті аварії Boeing 737 MAX загинули 189 осіб. Ще один літак цієї моделі розбився в Ефіопії в березні 2019 року. Жертвами другої катастрофи стали 157 осіб.

Керівництво Boeing визнало, що в обох випадках на борту літаків перед тим, як вони розбилися, відбувся збій в роботі системи MCAS.

Як повідомлялося, проблеми авіаконцерну Boeing завдали суттєвого удару по економіці США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло