Компанія Facebook додасть в назви додатків Instagram і WhatsApp і свою назву

Компанія Facebook додасть в назви додатків Instagram і WhatsApp і свою назву

Таким чином Цукеберг хоче показати, «хто тут босс»

Компанія Facebook додасть в назви додатків Instagram і WhatsApp і свою назву
фото Shutterstock

Компанія Facebook додала назву свого бренду в популярний сервіс Instagram і планує зробити те ж саме з месенджером WhatsApp. В описах обох додатків буде вказано, що вони «від Facebook». Компанія стверджує, що хоче чіткіше позначити лінійку своїх продуктів, а ЗМІ вважають, що це ознака майбутнього посилення контролю.

Зміни вже помітні в додатку Instagram для пристроїв Apple і на платформі Android. На сторінці входу і в розділі з налаштуваннями в додатках тепер зазначено «Instagram від Facebook».

«Ми хочемо чіткіше позначити, які сервіси і продукти є частиною Facebook», – прокоментував ці зміни офіційний представник компанії.

Газета The Wall Street Journal пише, що перейменуванням додатків Facebook «показує, хто тут босс». Глава Facebook Марк Цукерберг обговорював додавання напису «від Facebook» з іншими керівниками компанії в 2018 році, розповіло джерело. За його словами, деякі керівники з ідеєю не погодилися і наполягали, що Instagram і WhatsApp показують хороші результати, і прив'язка їх до «суперечливого» через низку скандалів бренду Facebook може їм нашкодити. Це підтвердило маркетингове дослідження Facebook: користувачі нижче оцінювали Instagram, якщо дізнавалися, що цей сервіс належить Facebook.

Однак прихильники ідеї розраховували, що більш тісне поєднання брендів допоможе «відбілити», відновити репутацію Facebook, пише газета.

Bloomberg назвав рішення Facebook окремо позначити себе в сервісах «суперечливим». Агентство відзначає, що обидва додатки створювалися поза Facebook, мають іншу корпоративну культуру і ростуть в тому числі за рахунок власної ідентичності.

Певний рівень незалежності від Facebook допомагав сервісам рости: поки молода аудиторія Facebook знижувалася, популярність Instagram і WhatsApp тільки збільшувалася.

У вересні 2018 року Instagram покинули його засновники, замість яких Facebook призначив своїх представників. The Information пише, що відособленість Instagram і WhatsApp від Facebook допомогла їм уникнути зв'язків з низкою скандалів з витоком даних, які супроводжували материнську компанію.

Нагадаємо, після розгляду справи про витік даних користувачів американський регулятор наклав на компанію рекордний штраф на $5 млрд.

За матеріалами Forbes

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті