«Слуга народу»: боротися з корупцією при голосуванні в Раді допоможе система зі штучним інтелектом

«Слуга народу»: боротися з корупцією при голосуванні в Раді допоможе система зі штучним інтелектом

Спеціальне програмне забезпечення буде відстежувати аномалії під час голосувань народних депутатів

«Слуга народу»: боротися з корупцією при голосуванні в Раді допоможе система зі штучним інтелектом
Фото: УНІАН

Партія «Слуга народу» у Верховній Раді використовуватиме програмне забезпечення із застосуванням технологій штучного інтелекту, щоб відстежувати аномалії під час голосувань народних депутатів та уникнути політичної корупції. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву обраного народним депутатом від «Слуги народу» Давида Арахамії.

«Будуть, напевно, спроби корупції в групах. Є такі традиції парламентські. Наше завдання – з ними боротися. Штучний інтелект має їх виловити», – сказав Арахамія.

Він не назвав компанію, яка втілює проект, але розповів про принцип роботи програми.

За словами Арахамії, формування у фракції груп нардепів за інтересами – природний процес. При цьому технології штучного інтелекту можуть допомогти уникнути «ризикових груп».

«У парламенті є ймовірність появи груп впливу. Це динамічна картина. Сьогодні, 5, 7, потім – 20 осіб. І ми за цим можемо не встежити. Тому застосовуємо таку технологію», – сказав він.

«Як це працює. Система безперервно аналізує голоси, результати голосування, і виявляє патерни, всі аномалії від патернів підсвічує. Умовно кажучи, ви два місяці голосували так, а потім раптово дев'ять осіб голосують за трошки іншим сценарієм. Не в тому сенсі, що не всі, як один, а якщо голосування відрізняється від звичайного»,– додав майбутній нардеп.

«Система підсвічує і каже: ось ці люди, розбирайтеся. Вона не класифікує причину. А відзначає аномалію. А тепер бери й працюй з цією аномалією», – пояснив Арахамія.

За його словами, в команді цю систему назвали «Великий брат». «Буде система «Великий брат» наглядати за аномаліями», – додав він.

Нагадаємо: раніше у прес-службі «Слуги народу» повідомили, що підприємець і волонтер Давид Арахамія буде запропонований на посаду глави майбутньої фракції «Слуги народу» у Верховній Раді IX скликання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію