Україна більше не випускає бронемашини «Дозор»
Натомість Міністерством оборони здійснюється закупівля польських бронетранспортерів «Онцилла»

Україна більше не випускає бронемашини «Дозор». Про це повідомляє Радіо Свобода.
Львівський бронетанковий завод 30 липня 2018 року передав українському війську півтора десятка одиниць техніки. Вісім танків Т-64, два Т-72, три пожежні автомобілі і дві броньовані ремонтно-екіпажні машини. На заводі запевнили, що техніка не лише відремонтована, а й модернізована, однак бронеавтомобіля «Дозор» у показовому строю немає.
При вазі 8,5 тонн «Дозор» розвиває швидкість до 100 км/год. Крім екіпажу, в десантному відділенні машини може розміститися ще 6 осіб. Броня автомобіля витримує попадання зі стрілецької зброї калібром 7,62. Озброєний «Дозор» дистанційно керованим великокаліберним кулеметом.
Майже за 15 років існування «Дозору» у війська поставили тільки десяток броньовиків. Першу і поки що останню партію відправили до ЗСУ в 2016 році. Та й то зі значними затримками через недоробки.
«На сьогоднішній день шість машин виготовляється заводом для того, щоб виправити ті недоліки, які були знайдені в ході державних випробувань. Саме тому Міністерство оборони скоротило, але не зняло, навіть якщо були недоліки, замовлення на львівському заводі», – казав експрезидент у коментарі «Донбас.Реалії» у 2017 році.
«Недоліків було близько семи. Вони стосувалися температури у відділенні десанту, яка була вищою, ніж потрібно. Вони стосувалися шумів, що перевищували допустимий рівень. Вони стосувалися певним чином перевищень маси, яка була визначена за технічним завданням», – розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defence Express Сергій Згурець.
Міністерством оборони, відповідно до державного оборонного замовлення на 2018 та 2019 роки, здійснюється закупівля польських бронетранспортерів «Онцилла».
«За оцінкою військових, які експлуатували «Онциллу», машина зібрана більш якісно, більш просторе компонування всередині. Машина не галаслива всередині, гальмівна система задовольняє, заряджання йде зсередини», – пояснює керівник Асоціації виробників озброєння і військової техніки України Руслан Джалілов.
В Асоціації виробників озброєння вважають, що український броньовик варто було б допрацювати, а не надавати перевагу закордонному аналогу.
Раніше повідомлялося, що 2 серпня СБУ спільно з Головною військовою прокуратурою, ДП «Укроборонсервіс» та Миколаївською митницею у п’ятницю передали Міноборони зенітно-ракетний комплекс С-125 «Пєчьора».
Нагадаємо: у серпні 2017 року Господарський суд Києва стягнув з державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» 9,8 млн гривень у державний бюджет за несвоєчасне виготовлення й поставку бойових машин.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].