“Львівський бронетанковий завод” оштрафували на 9,8 млн грн за несвоєчасну поставку бойових машин

“Львівський бронетанковий завод” оштрафували на 9,8 млн грн за несвоєчасну поставку бойових машин

Завод виконував державне замовлення на 10 бойових машин “Дозор-Б”

“Львівський бронетанковий завод” оштрафували на 9,8 млн грн за несвоєчасну поставку бойових машин
Фото УНІАН

Господарський суд Києва стягнув з державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» 9,8 млн гривень у державний бюджет за несвоєчасне виготовлення й поставку бойових машин. Про це інформує прес-служба Військова прокуратура Західного регіону.

Повідомляється, що в грудні 2015 року Міністерство оборони уклало з підприємством договір про виготовлення й поставку тактичних бойових колісних машин «Дозор-Б» у кількості 10 одиниць, що призначалися для використання в районі проведення антитерористичної операції (АТО).

При цьому грошова сума, перерахована Міноборони, перевищувала витрати на виготовлення й поставку продукції, і Львівський бронетанковий завод повинен був повернути отримані як передоплату кошти в сумі близько 6,5 млн гривень, однак цього зроблено не було.

Військова прокуратура подала позов про стягнення 6,5 млн гривень, а також штрафних санкцій у розмірі 3,3 млн гривень за прострочення під час виконання замовлення.
Суд погодився з доводами прокурора щодо наявності підстав для повернення цих сум та задовольнив позов у повному обсязі.

Нагадаємо, 14 липня детективи НАБУ затримали 5 осіб, причетних до махінацій із закупівлями двигунів для танків ДП «Львівський бронетанковий завод», у в тому числі директора заводу і його заступника.

В ході досудового розслідування було встановлено, що посадовці розробили корупційну схему, яка полягала в закупівлі вживаних моторів до танків Т-72 замість нових. Внаслідок цього бюджету було завдано збитків на суму 28,5 млн грн у 2015 році.

Солом'янський районний суд м.Києва 15 липня обрав директору «Львівського бронетанкового заводу» Роману Тимківу запобіжний захід у вигляді двох місяців під вартою з альтернативою внесення застави в сумі 2 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті