Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Через загальний страйк паралізовано роботу всього Гонконгу, скасовано авіарейси

Через загальний страйк паралізовано роботу всього Гонконгу, скасовано авіарейси

Міський голова Керрі Лам відмовилася йти у відставку, незважаючи на заклики протестувальників

Через загальний страйк паралізовано роботу всього Гонконгу, скасовано авіарейси
фото: @appledaily_hk

Загальний страйк паралізував Гонконг в понеділок, перешкодивши людям дістатися до роботи і змусивши скасувати понад 200 авіарейсів, передає Голос Америки.

Керрі Лам – глава адміністрації міста, яка користується підтримкою Пекіна, в бесіді з журналістами заявила, що протестувальники штовхають місто на грань «надзвичайно небезпечної ситуації».

Лам знову відкинула заклики демонстрантів піти у відставку і заявила, що уряд твердо має намір підтримувати правопорядок.

Вона також повідомила, що уряд не виконає ще однієї ключової вимоги протестувальників – звільнити учасників протестів, яких було заарештовано за останні кілька тижнів. Лам заявила, що протести завдають значної шкоди економіці Гонконгу.

Причина протестів, нагадуємо, спірний законопроект про екстрадицію в Китай. Протестувальники вважають, що під приводом виконання цього закону в Китай будуть екстрадувати громадських активістів та неугодних політиків.

В неділю масові протести в Гонконгу розгорілися з новою силою в кількох місцях міста. Цього разу протестувальники використовували нову тактику, щоб уникнути зіткнень зі спецназом і застосування проти них сльозогінного газу.

Рухаючись від Нових Територій до острова Гонконг, а потім назад через гавань в північну частину Коулуна, демонстранти показували характерну для них організованість і децентралізоване прийняття рішень за допомогою соціальних мереж.

Діючи за вже знайомою формулою, десятки демонстрантів збиралися в одному місці, будували барикади і залишалися до прибуття спецназу. Меншість залишалася і стикалася із застосуванням сльозогінного газу, але інші тікали і на громадському транспорті добиралися до нового місця.

Для Гонконгу, який перебуває під контролем Китаю, це найсерйозніша політична криза з моменту його передачі Китаю в 1997 році. Криза почалася з виступів проти згаданого законопроекту (робота над ним вже припинена), але після цього переріс в заклики до розширення демократії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті