Через загальний страйк паралізовано роботу всього Гонконгу, скасовано авіарейси
Міський голова Керрі Лам відмовилася йти у відставку, незважаючи на заклики протестувальників

Загальний страйк паралізував Гонконг в понеділок, перешкодивши людям дістатися до роботи і змусивши скасувати понад 200 авіарейсів, передає Голос Америки.
Керрі Лам – глава адміністрації міста, яка користується підтримкою Пекіна, в бесіді з журналістами заявила, що протестувальники штовхають місто на грань «надзвичайно небезпечної ситуації».
Лам знову відкинула заклики демонстрантів піти у відставку і заявила, що уряд твердо має намір підтримувати правопорядок.
Вона також повідомила, що уряд не виконає ще однієї ключової вимоги протестувальників – звільнити учасників протестів, яких було заарештовано за останні кілька тижнів. Лам заявила, що протести завдають значної шкоди економіці Гонконгу.
BREAKING – Fighting has broken out at North Point between Protesters and local residents. #HongKongProtests #HongKong pic.twitter.com/6MarDFjeAP
– Michael Zhang 張雨軒 (@YuxuanMichael) August 5, 2019
Причина протестів, нагадуємо, спірний законопроект про екстрадицію в Китай. Протестувальники вважають, що під приводом виконання цього закону в Китай будуть екстрадувати громадських активістів та неугодних політиків.
В неділю масові протести в Гонконгу розгорілися з новою силою в кількох місцях міста. Цього разу протестувальники використовували нову тактику, щоб уникнути зіткнень зі спецназом і застосування проти них сльозогінного газу.
Рухаючись від Нових Територій до острова Гонконг, а потім назад через гавань в північну частину Коулуна, демонстранти показували характерну для них організованість і децентралізоване прийняття рішень за допомогою соціальних мереж.
Діючи за вже знайомою формулою, десятки демонстрантів збиралися в одному місці, будували барикади і залишалися до прибуття спецназу. Меншість залишалася і стикалася із застосуванням сльозогінного газу, але інші тікали і на громадському транспорті добиралися до нового місця.
Для Гонконгу, який перебуває під контролем Китаю, це найсерйозніша політична криза з моменту його передачі Китаю в 1997 році. Криза почалася з виступів проти згаданого законопроекту (робота над ним вже припинена), але після цього переріс в заклики до розширення демократії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].