Дефіцит загального фонду держбюджету у січні-липні 2019 року склав 1,1 млрд грн

Дефіцит загального фонду держбюджету у січні-липні 2019 року склав 1,1 млрд грн

Спецфонд зведено з профіцитом у 8,7 млрд грн

Дефіцит загального фонду держбюджету у січні-липні 2019 року склав 1,1 млрд грн
Фото Shutterstock

Загальний фонд державного бюджету у січні-липні 2019 року було виконано із дефіцитом у сумі 1,1 млрд грн, а профіцит спецфонду склав 8,7 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

«За оперативними даними Державної казначейської служби (ДКСУ) загальний фонд державного бюджету у січні-липні 2019 року було виконано із дефіцитом у сумі 1,1 млрд грн. У перші сім місяців 2019 року спеціальний фонд зведено з профіцитом у 8,7 млрд грн передусім завдяки понадплановим надходженням від пільгового розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією», – йдеться в повідомленні.

При тому дефіцит загального фонду державного бюджету було профінансовано за рахунок запозичень, тоді як надходження від приватизації становили лише 0,4 млрд грн, що становить 2,1% від річного плану. В рамках управління ліквідністю було ухвалено рішення про заміщення надходжень від приватизації внутрішніми запозиченнями в першій половині року. Водночас для фінансування бюджету вкрай важливо забезпечити початок великої приватизації вже цього року.

Державні запозичення за загальним фондом державного бюджету у січні-липні 2019 року склали близько 311,5 млрд грн. При цьому, платежі з погашення державного боргу в цей період становили 248,9 млрд грн.

Всього від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету залучено 255,3 млрд грн: номіновані в гривні ОВДП на суму 164,1 млрд грн, номіновані в іноземній валюті у сумі $3,2 млрд та 0,2 млрд євро.

«Значне збільшення вкладень інвесторів в ОВДП передусім пов’язано із активною участю нерезидентів, що збільшили свій портфель ОВДП за сім місяців 2019 року у 13,6 разів з 6,3 млрд грн до 86,4 млрд грн, чому сприяли макроекономічна стабільність, виважена фіскальна та монетарна політики та приєднання України до мережі міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Сlearstream», – повідомляють у Мінфіні.

Україна не залучала кошти на зовнішньому ринку, тому цифри за зовнішніми запозиченнями залишились незмінними. У перші сім місяців року із зовнішніх джерел станом на 1 липня 2019 року залучено 56,1 млрд грн: отримано другий транш кредиту під гарантію Світового банку в сумі 529 млн євро, дорозміщено ОЗДП 2018 року на номінальну суму $350 млн та здійснено перший за останні 15 років випуск Єврооблігацій в євро на суму 1 млрд євро з терміном погашення 7 років та ставкою 6,75% річних.

Станом на 1 серпня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 49 млрд грн, а також додатково на валютних рахунках Державної казначейської служби (ДКСУ) в гривневому еквіваленті 76,8 млрд грн.

На думку фахівців Мінфіну, «накопичених коштів цілком достатньо для обслуговування та виплат державного боргу в найближчі місяці, що дещо пом’якшує виклики, які стоять перед Міністерством фінансів, у сфері управління ліквідністю цього року.

За прогнозними розрахунками до кінця 2019 року на погашення та обслуговування внутрішнього та зовнішнього державного боргу потрібно спрямувати в еквіваленті гривні 169 млрд грн (з яких 71,4 млрд грн за номінованими в гривні ОВДП, а решта виплати в іноземній валюті). Для вчасного і повного фінансування дефіциту та обслуговування боргу відповідно до середньострокової стратегії управління держборгом важливим пріоритетом є концесійне (пільгове) фінансування від офіційних кредиторів (ЄС) та МФО (передусім Світовий Банк). Таке фінансування є дешевшим та довшим за ринкові (комерційні) запозичення. Таке фінансування передусім залежить від продовження ефективної співпраці з МВФ».

При тому у Міністерстві фінансів додали, що там докладають «всіх зусиль для ефективного управління ліквідністю держави». «У серпні-грудні залишаються ризики невиконання доходів зокрема через міцніший курс гривні та нижчий обсяг імпорту. Саме тому уряд вже ініціював заходи, покликані підвищити ефективність адміністрування податків та зборів та протидіяти правопорушенням та зловживанням на митниці. Початок роботи ДПС та ДМС з новими підходами до виконання їх функцій сприятиме зниженню ухиленню від сплати податків та зменшенню контрабанди, що сприятиме забезпеченню рівних правил гри для бізнесу. Також відповідні заходи матимуть результатом вищі доходи бюджету», – наголошується в повідомленні прес-служби.

Раніше Mind повідомляв, що доходи держбюджету за сім місяців цього року зросли на 13,7% і склали 584,1 млрд грн.

Також Mind писав, що видатки держбюджету склали 527,8 млрд грн за сім місяців. На обслуговування держборгу було витрачено 65 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло