Видатки держбюджету склали 527,8 млрд грн за сім місяців

Видатки держбюджету склали 527,8 млрд грн за сім місяців

На обслуговування держборгу було витрачено 65 млрд грн

Видатки держбюджету склали 527,8 млрд грн за сім місяців
Фото Shutterstock

Видатки державного бюджету за 7 місяців цього року були профінансовані на 91,5% від розпису і склали 527,8 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

«Уряд докладає максимум зусиль для рівномірного фінансування видатків бюджету протягом року відповідно до розпису та відкритих асигнувань, щоб уникнути їх пікового фінансування в кінці року. Це дозволить уряду, як і в кінці 2018 року, уникнути негативного впливу пікових виплат на обмінний курс та інфляцію в грудні, як це часто бувало до того. За оперативними даними Державної казначейської служби України (ДКСУ) у перші сім місяців 2019 року касові видатки за загальним фондом Державного бюджету було профінансовано на суму 527,8 млрд грн, що становило 91,5% від розпису», – зазначається в повідомленні.

Також у Мінфіні уточнили, що видатки загального фонду на обслуговування державного боргу становили 65 млрд грн, що відповідає 86% від розпису через міцніший обмінний курс гривні.

При тому медикаментів та перев'язувальних матеріалів, продуктів харчування було профінансовано на  5,1 млрд грн., що  становило 54,1% від розпису через затримки із відкриттям асигнувань Міністерством охорони здоров’я (внаслідок наявності дебіторської заборгованості за програмою).

Такий обсяг видатків був профінансований через затримки в проведенні тендерів та оскарженням окремих з них в Антимонопольному комітеті України (АМКУ) нижчими за планові були капітальні видатки. Також причиною такого фінансування стала нижча, ніж було враховано в бюджеті, фактична кількість отримувачів житлово-комунальних субсидій та низки інших соціальних виплат, касові видатки на соціальне забезпечення  склали 121 млрд грн, що становило 97,5% від розпису.

При тому у Мінфіні повідомили, що традиційно базова та додаткова дотація місцевим бюджетам була профінансована на 100% від розпису.

Раніше Mind повідомляв, що доходи держбюджету за сім місяців цього року зросли на 13,7% і склали 584,1 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло