НБУ: у власності нерезидентів знаходиться ОВДП на суму 87,6 млрд грн
Частка ОВДП, якою володіють іноземні інвестори, від початку року зросла в 11 разів

Станом на 7 серпня 2019 року, у власності нерезидентів знаходиться облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму 87,6 млрд грн. Про це йдеться у відповідних даних Національного банку України (НБУ).
В той же час у НБУ – 337,08 млрд грн, у банків – 342,2 млрд грн, у юридичних осіб – 26,1 млрд грн, у фізосіб – 9,5 млрл грн. Загальна сума облігацій складає 802,8 млрд грн.
Частка ОВДП, якою володіють іноземні інвестори, від початку року зросла в 11 разів, повідомив НБУ у коментарі Громадському.
На початку 2019 року іноземці володіли 1% всіх боргових облігацій України, проте станом на початок серпня частка іноземців у державному боргу склала 11%.
Приплив іноземних інвестицій у державний борг України став одним з фундаментальних факторів зміцнення обмінного курсу гривні у липні.
«У липні курс гривні зміцнювався теж під впливом ринкових факторів. Пропозиція валюти була більшою за попит насамперед внаслідок зростання інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП», – повідомили у прес-службі НБУ.
Також на курс гривні вплинула сприятлива ситуація на зовнішніх ринках та великі обсяги грошових переказів до України.
«Національний банк користувався нагодою і в умовах зміцнення курсу поповнював міжнародні резерви. За даними НБУ, від початку року чиста купівля валюти становить $2,7 млрд та безпосередньо у липні близько $1,3 млрд. Однак він робив це таким чином, щоб не викривити попит на валюту на ринку, не зумовити дефіцит валюти на ринку і не спровокувати в результаті зміну тренду зі зміцнення на девальвацію», – додали у Нацбанку.
Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів продало облігацій на 17,2 млрд гривень під час традиційного аукціону з продажу ОВДП.
Нагадаємо: цього року було випущено ОВДП у гривні – 120,2 млрд , $2,2 млрд та в євро – 200 млн. Значне збільшення вкладень інвесторів в ОВДП передусім пов’язано з активною участю нерезидентів, що збільшили свій портфель ОВДП за 2019 рік більше ніж у 9 разів (з 6,3 млрд грн до 57,2 млрд грн), чому сприяли макроекономічна стабільність, а також приєднання України до мережі міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Сlearstream.