НБУ: у власності нерезидентів знаходиться ОВДП на суму 87,6 млрд грн
Частка ОВДП, якою володіють іноземні інвестори, від початку року зросла в 11 разів

Станом на 7 серпня 2019 року, у власності нерезидентів знаходиться облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму 87,6 млрд грн. Про це йдеться у відповідних даних Національного банку України (НБУ).
В той же час у НБУ – 337,08 млрд грн, у банків – 342,2 млрд грн, у юридичних осіб – 26,1 млрд грн, у фізосіб – 9,5 млрл грн. Загальна сума облігацій складає 802,8 млрд грн.
Частка ОВДП, якою володіють іноземні інвестори, від початку року зросла в 11 разів, повідомив НБУ у коментарі Громадському.
На початку 2019 року іноземці володіли 1% всіх боргових облігацій України, проте станом на початок серпня частка іноземців у державному боргу склала 11%.
Приплив іноземних інвестицій у державний борг України став одним з фундаментальних факторів зміцнення обмінного курсу гривні у липні.
«У липні курс гривні зміцнювався теж під впливом ринкових факторів. Пропозиція валюти була більшою за попит насамперед внаслідок зростання інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП», – повідомили у прес-службі НБУ.
Також на курс гривні вплинула сприятлива ситуація на зовнішніх ринках та великі обсяги грошових переказів до України.
«Національний банк користувався нагодою і в умовах зміцнення курсу поповнював міжнародні резерви. За даними НБУ, від початку року чиста купівля валюти становить $2,7 млрд та безпосередньо у липні близько $1,3 млрд. Однак він робив це таким чином, щоб не викривити попит на валюту на ринку, не зумовити дефіцит валюти на ринку і не спровокувати в результаті зміну тренду зі зміцнення на девальвацію», – додали у Нацбанку.
Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів продало облігацій на 17,2 млрд гривень під час традиційного аукціону з продажу ОВДП.
Нагадаємо: цього року було випущено ОВДП у гривні – 120,2 млрд , $2,2 млрд та в євро – 200 млн. Значне збільшення вкладень інвесторів в ОВДП передусім пов’язано з активною участю нерезидентів, що збільшили свій портфель ОВДП за 2019 рік більше ніж у 9 разів (з 6,3 млрд грн до 57,2 млрд грн), чому сприяли макроекономічна стабільність, а також приєднання України до мережі міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Сlearstream.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].