Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Президенти України та Туреччини домовились збільшити товарообіг до $10 млрд

Президенти України та Туреччини домовились збільшити товарообіг до $10 млрд

Зеленський запросив турецьких бізнесменів долучитись до відновлення інфраструктури Донбасу

Президенти України та Туреччини домовились збільшити товарообіг до $10 млрд
Володимир Зеленський та Реджеп Таїп Ердоган
Фото: прес-служба президента України

Товарообіг між Туреччиною та Україною має зрости з $4 млрд у 2018 році до $10 млрд. Про це під час спільного брифінгу із президентом Володимиром Зеленським, який транслював наживо П’ятий канал 7 серпня, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

«Вже нарешті настав час фіналізувати переговорний процес по укладенню угоди про вільну торгівлю, переговори щодо якої тривають вже багато років. У 2018 році наш товарообіг склав близько $4 млрд. Ми собі визначили нову мету. Ця мета  – це $10 млрд. Чи може Україна і Туреччина досягти мети в $10 млрд? На моє переконання може і пан президент (України  -Mind) повністю зі мною згоден», – сказав Ердоган.

Він зазначив, що є «дуже багато інвестицій і кроків, які ми повинні і можемо  зробити разом. Наприклад тільки за минулий рік 1,3 млн громадян України відвідали Туреччину і це найкращий виразник того, наскільки розвинулися  саме гуманітарні зв’язки між нашими народами».

«Ми домовились з паном Зеленським пришвидшити  діяльність, направлену на інвестиції у інфраструктуру та надбудову», – зазначив президент Туреччини.

У відповідь президент Володимир Зеленський зазначив: «Ми домовились про подальше розширення торгівельно-економічної та інвестиційної співпраці. Обсяги нашої двосторонньої торгівлі 2018 року склали понад $4 млрд і я впевнений, що це далеко не межа нашого потенціалу. Його розкриттю сприятиме реалізація спільних проектів та лібералізація двосторонньої торгівлі. Президент Ердоган запевнив мене, що ми можемо досягти суми в $10 млрд. Домовились».

Також під час брифінгу Зеленський запросив турецький бізнес долучитись до відновлення інфраструктурних об’єктів на сході України». «Очікуємо на активну участь турецької сторони  у міжнародному форумі з відновлення Донбасу, який планується восени в Маріуполі

Раніше Mind повідомляв, що за підсумками І кварталу 2019 року Туреччина посіла п'яте місце за рівнем товарообігу з Україною. Найбільшим торговим партнером України став Китай – $2,643 млрд і 10,2% від загального обсягу, наступне місце посіла Росія – $2,55 млрд і 9,8%, Німеччина – $1,9 млрд і 7,4%, Польща – $1,7 млрд і 6,8%, Туреччина – $1,09 млрд і 4,2%. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті